| deealove1 a întrebat:

Am o problema si vreau sa va cer si voua sfatul.

Este un baiat in tramvai cand vin de la scoala si tot se uita de o vreme la mine si zilele trecute m-a intrebat daca vreau sa stau jos dar l-am refuzat si m-am dus mai in spate, iar el a continuat sa se intoarca si sa se uite la mine. Ieri m-am asezat in spatele lui si mi-a zis buna i-am raspunbs si eu cu jumatate de gura dar tot se intorcea spre mine si cred ca vroia sa ma bge in seama cand sa cobor mi-a mai spus ceva dar nu am auzit.

Nu stiu ce sa fac! Nu stiu cum sa reactionez. Pare ok ca baiat dar e mai mare ca mine eu sunt clasa a 9a si am 16 ani el pe pariu ca are peste 18 si nu e nesimtit si nu vorbeste urat, dar totusi e diferenta mare de varsta si oricum e ciudat...

Si nu stiu ce sa fac daca ma intreaba ce fac sau ceva sa-i raspund? sa nu-l bag in seama.

Cand am vorbit cu mama a spus ca e complicat si ca mai bine nu il bag in seama. Ce sa fac?
multumesc

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mama! "Diferenta de varsta"! Tu te auzi ce prostii spui? Strabunicul meu avea 40 de ani cand s-a casatorit cu strabunica. Au avut 4 copii si au trait fericiti pana la adanci batraneti. Un baiat fin si bine crescut gasesti mai rar. Tu-ti faci probleme cu 3-4 ani? Doame ajuta-ti!

| neutrino a răspuns:

Nimic, dar la salut ii poti raspunde, fara sa te intinzi la discutii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 ani reprezinta o diferenta mare? Nu zau.
E ciudat? Ce e asa ciudat? El sau faptul a te baga in seama? La cate fete straine m-au bagat pe mine in seama, daca era sa nu vorbesc cu niciuna.
Vorbeste-i, ce se poate intampla? Las-o pe maica-ta si gandirea ei primitiva. Ce naiba...doar nu te violeaza prin niste cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citisem pe un blog ca si-a intalnit jumatatea in autobuz, mereu se intalneau si acum s-au casatorit. Cute :3.

Acum nu stiu, nu prea poti face mare lucru. Nu stii nimic despre el, cum te intelegi si cu un om nu poti sa fi doar privindu-l. Si nici n-ai de unde sa stii cum e daca nu-l cunosti personal thinking

Daca voi va intelegeti eu zic sa incerci.

| Teardrop a răspuns:

Relaţionază...GOD, nu înseamnă că dacă vorbeşti cu un om într-un bloody tranvai, o să vă f****i până la sfârşitul anului.

| ClauditaSmile a răspuns:

Ori continuui sa nu il bagi in seama ca cine stie peste ce ciudat dai. Crede-ma am 23 de ani si am dat peste o multime de ciudati. Sau poti sa il bagi un pic in seama dar daca ti se pare ceva ciudat la el sau ca nu iti place ii pto spune "Te pup. Pa pa!"