| Magdis a întrebat:

Am o relatie cu iubitul meu de 10 luni, doar ca eu de la inceput i-am cam gresit faceam numai prostii,(nestiind cei iubirea nu-mi dadeam seama cum trebuie sa ma comport si ca gresesc daca faceam anumite lucruri, eu eram invatata sa-mi fac de cap) el s-a indragostit de mine, facand mici greseli cu toate astea el ma iertat sperand ca o sa ma schimb, la fiecare greseala mia parut rau. Dar la ultima, el m-a parasit eu atunci mi-am dat seama ca nu pot sa stau fara el si ca il iubesc enorm de mult, neam pacat si i-am promis ca o sa ma schimb, au trecut 2 saptamani de atunci eu m-am schimbat ma gandesc numai la el, il sun mereu, sunt atenta cu el, dar vad ca s-a schimbat mult fata de mine, e rece cu mine, mi se pare ca uneori nu-mi da importanta, mi-a zis ca dupa tot ce a fost inca ma iubeste mult, dar vad ca nu mai e acelasi baiat, ma doare foarte mult faptul ca s-a schimbat asa mult, vreau sa fie ca inainte, acelasi baiat dulce, dar ma tem ca n-o sa mai fie asa si mie nu mie bine, numai plang si ma gandesc intruna la el. Ce as putea sa fac? cum sa ma comport? Nu stiu exact ce gandeste...
PS: imi pare foarte rau pentru tot ce i-am facut(am gresit si am invatat din greselile mele ), dar m-am schimbat pentru el, ca nu vreau sal pierd, il iubesc foarte mult. vreau un sfat o parerea dea voastra,
dau funda! mersi mult happy

Răspuns Câştigător
| dani_3310 a răspuns:

Poi stai calma de obicei asa se intampla dupa ce u ai fost asa cu el el iti va da o doza din pripriul medicament stiu ca regreti dar mai bine ai vb cu el direct si sincer sa ii spui ce simti e cel mai bun lucru ...Succes... Funda? big grin

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnkiCardle a răspuns:

Stii cum se zice: se intoarce roata.

| bella_8472 a răspuns:

Poate ca el nu s-a schimbat si doar incearca sa te faca sa vezi cum s-a simtit el cand tu greseai. Din cate explici tu ca te simti acum seamana destul de mult cu cum se simtea el. deci poate ca vrea doar sa te faca sa te simti cum s-a simtit el. Poti sa ii mai spui de cateva ori ca sti ca ai gresit si poate chiar sa ii spui ca ai impresia ca e mai distant. Dar daca nu te-a parasit eu cred ac inca te iubeste. Asta cred eu. Sper sa iti fie de ajutor parerea mea. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-i s-a intamplat si mie exact la fel. E foarte neplacut.Hai sa-ti spun cum a fost la mine. El pur si simplu ma iubea enorm, eu il placeam insa nu era de ajuns. L-am inselat de cate ori am avut ocazia, nu am tinut cont de sentimentele lui. Pot spune ca nu eram destul de matura.Cu timpul ne desparteam intr-una pana cand s-a intors roata mi-am dat seama ca il iubesc enorm, iar el s-a schimbat fata de mine.Era rece, indiferent, fara chef de mine, mai precis ma facea sa ma simt prost. Dupa un timp m-am decis sa pun punct.Am pus intr-un mod neplacut, vorbe aruncate in vant, vulgare, de toate.Despartirea m-a facut sa ma arunc in bratele altui baiat pentru a uita suferinta avuta. El a vazut acest lucru si a inceput sa ma caute.Imi spunea ca ii pare rau pentru ce a facut, ca ii era frica sa nu-l inshel din nou, insa nu a inteles ca ma schimbasem.Vazand ca tin la altcineva a devenit gelos, ma cauta iar, sa ne impacam si voia chiar mai mult decat o impacare.Insa pentru mine nu mai are rost momentan. Dupa cum i-am spus:"Daca suntem facuti unu pentru altu vom ajunge din nou impreuna cu timpul". Si asta a fost tot.Inca ma cauta, insa eu numai vreau! Nu acu.Imi e prea bine.Asa ca.Lasa timpu sa decida.:*. Bafta.:*

| St3fan_1263 a răspuns:

Pai dupa cate greseli iai facut cam asa meriti si eu as fi facut la fel da gandindu-ne ca tu chiar vrei sa te schimbi pentru el vorbeste direct cu el si spune-i ce simti pentru el si poate te crede si schimbal tu acum

| rozy_9522 a răspuns:

Te inteleg perfect! la inceputul relatiei, desi il iubeam enorm pe prietenul meu ma purtam ingrozitor(nu stiu cum de m-a suportat)si intr-un acces de furie i-am zis sa se care(locuiam impreuna, ne-am mutat dupa 2 lunitongue). Am crezut ca nu o va face.insa a 2-a zi am gasit sifonierul, biroul goale. mi-a luat ceva timp sa-l fac sa ma ierte, insa am reusit acum.banuiesc ca tu ai gresit in alt sens, mai greu de iertat insa daca te iubeste se va schimbahappye doar o chestiune de timp! nu-l obliga sa inghita toate tampeniile tale.lasa-l pe el sa decida cand "a trecut" tot. daca il freci la cap nu vei obtine decat o despartire.continua sa fii dulce cu el, sa-l iubesti, SA NU MAI GRESESTI si va fi binehappybafta!