| singurafataanonima a întrebat:

am o relatie de aproximativ 4 ani. De ceva timp am senzatia ca prietenul meu nu se mai simte la fel de atras de mine. Mi se pare ca nu mai are aceeasi dorinta sexuala, adica aproape tot timpul cand avem ocazia sa facem, gaseste cate o scuza (dureri de cap, foame, somn...). Am incercat sa ies din rutina, in ideea ca ceva nou il va atrage si tot nimic. Pe de alta parte, cand se intampla sa facem sex, imi spune ca ii place foarte mult. Sa discut cu el nu pot pt ca nu vrea sa abordeze subiectul de nici un fel, si asta se intampla de cand ne.am cunoscut. Cand imi fac curaj sa ii zic ca mi se pare ca nu facem atat de des cum ar trebui, zice ca mi se pare, ca facem destul de des (cam 1-2-maxim 3 ori pe sapt). Va roj radpundeti, multumesc!

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru el sexul cu tine a devenit o obligatie, nu mai este o placere. Pasiunea pentru tine s-a consumat si nu mai poate fi reaprinsa.

| Alcyon a răspuns:

Prietenul tau are job? Daca are serviciu e si normal sa fie prea obosit ca sa mai aiba chef de sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i cere sa faceti nimic catva timp pana va spune el si vezi ce se intampla.

| SorinTudor a răspuns:

Si tie 2-3 ori pe sapt ti se pare putin? laughing o si el obosit si e de inteles dupa un timp poate vrea ceva nou laughing

| RedDeath a răspuns:

Nu ai alta solutie, trebuie sa ii gasesti alta iubita : tu! Schimba-te! De la imbracaminte, si pana la atitudine, decizii, etc - fata de el doar, tu ramai la fel, dar faci un fel de joc de roluri cu el.

| RedDeath a răspuns:

De exemplu, te imbraci intr-un anumit fel, va dati intalniri in motel/hotel/cinema/etc.

| Iamnotme a răspuns:

Păi, au trecut 4 ani.
Probabil s-a plictisit băiatul happy. Încearcă tu să îi atragi atenţia, să fi mai provocatoare tongue

| msKat a răspuns:

Pai poate te place pentru ce esti nu pentru sex

| Diana1417 a răspuns:

E plictisit omul

| marlan a răspuns:

Incercati pozitii noi.winking

| singurafataanonima explică:

Soryn92 da, mi se pare putin tinant cont ca dureaza 5 min, deci daca le aduni vin 10-15 min pe sapt. Cand am zis 2-3 ori, m.am referit la zile diferite, intr.o zi nu o face de 2 ori.
Alcyon nu, nu are job, daca avea il intelegeam.
Justaname eu nu ii cer nimic pentru ca nu intelege nici un apropo. Totul e la decizia lui.