| carlapopa23 a întrebat:

Am o relatie de cateva saptamani si trebuie sa recunosc ca ne-am grabit la anumite chestii. Intr-o zi, iubitul meu mi-a spus "fa-ma sa lupt, tu imi dai totul pe tava." Ce sfaturi imi puteti da? Am nevoie de ajutorul vostru.

10 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Fii rea, pisi! laughing
Mai impune-te si tu cand vine vorba ce sa faceti, unde sa mergeti. Ia initiativa, fii mai independenta si nu-i mai oferita atata atentie. Totusi nu fi nici indiferenta.

| Salahadin73 a răspuns:

Ok, am citit doar raspunsuri de virgini.
Pregateste-i o cina romantica, muzica si alte alea, la sfarsitul cinei poti incepe preludiul, saruta-l(mai ales pe gat)...si lasa-l asa. Poti spune ca te-ai razgandit si ca vrei sa va uitati la un film etc etc. Tot vine primavara... poarta rochii, vei atrage mai multe priviri, uita-te subtil dupa alti tipi. Ii vei starni mai usor imaginatia. (Partea cu cina am experimentat-o pe propia-mi piele. Va functiona.)

| corbulalbrosu a răspuns:

Taie-l de la ratie laughing. Tine-l cateva zile asa "pe uscat" sa vezi cum isi va schimba opiniile, cum ii va veni mintea la cap.Va veni el la tine sa te roage sa nu-l mai pedepsesti. Vorba aia, iarta-l ca nu stie ce este binelaughing

| neutrino a răspuns:

Daca i-ai oferit tot, atunci nu mai ai ce face, dar daca nu, ofera-i cea mai ramas de oferit cu lingurita si din cand in cand, nu in fiecare zi!

| SkyPilot a răspuns:

Straniu baiat happy
Ia-ti inapoi acele "anumite chestii" si da-i cate una cu picatura dupa o saptamana de lucrat sa te convinga pentru fiecare in parte.

| Jardelin a răspuns:

laughing laughing Cand vrei sa razi intri pe TPU!

Sfatul meu: dă-i fara tava!

| Vi003 a răspuns:

Da-i mamaliga daca nu-i place cozonac, sau, cel mai bine ar fi sa ii dai papucii.

| e1xtz a răspuns:

Taie-l de la portia de 'pasarica', iesi numai cu 'fetilii' in weck-end...si daca tot nemultumit este trimite-l in Afganistan daca i se pare prea usor. Oricum, tont mascul ai.

| NoName0x0 a răspuns:

Nu ii mai acorda atata atentie, in felul acesta se va plictisi de tine. Devi mai interesanta cand obtine ceva prin munca. Ai putea sa nu.l mai suni asa des, sa i se faca dor de tine si sa te sune el, pentru inceput...

| MariMarik17 a răspuns:

Daca el spune asta inseamna ca te crede o fata usoara.Incearca sa fii tu cea care ii spune :fa-ma sa lupt, tu imi dai totul pe tava".Dar vorbesc la propriu tu nu trebuie sa ii spui asta.Trebuie sa ii arati asta.Incearca sa fii mai grea.Sa nu faci ce iti spune el chiar daca tu ai face orice.Dar nu pentru mult timp, doar pana vezi ca se schimba in bine.Si crede-ma ca daca tu o sa fii cea tare care se lasa greu, o sa vina el la tine ca un catelus. Sper ca ai inteles si ca te-am ajutat. happy