| EvaTramell a întrebat:

Am prieten de o saptamana si stiu ca e cam repede dar as vrea sa il duc acasa. Maine isi tine ziua o matusa si mi-ar placea sa vina si el. Cum sa ii zic? Crede-ti ca l-ar deranja? El mi-a zis ca ar vrea sa mi cunoasca familia. Ce sa fac? Inca nu l-am intrebat de ziua de maine. Ce sa fac? Cum sa fac? Vreau pareri. Fara pareri jignitoare...
Multumesc :*

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ii explici ce eveniment urmeaza sa aiba loc in familia ta si ca ti-ar face o deosebita placere sa te insoteasca si el deoarece nu-ti surade ideea de a sta la petrecere singura. Pe de alta parte ar fi o ocazie excelenta sa te insoteasca deoarece astfel i se va indeplini si dorinta lui de a-ti cunoaste familia.Nu cred ca ar putea refuza invitatia ta deoarece este in avantajul lui sa petreceti impreuna o zi minunata.

| Doub a răspuns:

Mi se pare prea devreme.thinking

| Felys a răspuns:

Este mult prea devreme sa ii faci cunostinta cu familia,poate nici nu va dura relatia si ce vei face, cum cunosti pe cineva gata il prezinti parintilor, eu zic sa astept cel putin cateva luni pana sa iti aduci prietenii acasa, nu are rost sa chemi un strain in fond la ziua matusii, in fond ea este gazda si invita pe cine doreste ea

| NameHarris a răspuns:

laughing Uni isi duc iubitul, iubita a doua zi acasa laughing eu cred ca ii va parea binehappy isi va da seama ca vrei ceva serios happy

| Kalina23 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el, poate nu e pregatit sa-ti cunoasca familia asa repede. Fii sincera cu el, doar impreuna rezolvati probelma asta