| anonim_4396 a întrebat:

.buna...am si eu nevoie de ajutor ...sunt cu un baiat de 5 luni...si in legatura cu un subiect impotrant l-am mintit... dar l-am mintit de frica sa nu-l pierd...desi stiam ca o sa afle adevarul ...cand a aflat adevarul... m-a lasat sa ii explic dc l-am mintit...si a inteles cat de cat...si am decis sa continuam... dar el si-a pierdut din incredere...si vreau sa il fac sa aiba incredere din nou in mine... ce as putea sa fac? cum ar trebui sa ma comport? cum ar trebui sa vorbesc?

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poarta-te cat mai natural si arata-i ca il iubesti si ca iti pare rau pentru minciuna spusa...incearca sa nu il mai minti, fi sincera chiar daca uneori adevarul doare... vb cu el normal, el daca te iubeste, atunci te iarta si te accepta asa, nu mai minti, si arata-i ca poate avea incredere in tine, hai ca poti!

| Bacemi a răspuns:

Minciuna e pentru mine cel mai periculos amant ce poate interveni intr-o relatie. E cel mai important lucru intr-o relatie. E si normal ca cineva sa nu poata avea incredere in tine dupa asa ceva. O minciuna distruge dragostea. Lipsa de incredere e direct proportionala cu dragostea lui catre tine. Neincrederea il indeparteaza de tine, asta e sigur. Depinde de minciuna. Faptul ca tu i-ai explicat totul fii sigura ca l-a mai linistit putin. De acum tot ce poti face e sa nu il mai minti, indiferent de context si sa continui sa ii arati ca il iubesti. Faptul ca te-a iertat inseamna ca te iubeste cu adevarat. Iti garantez ca o minciuna dintr-o relatie nu se iarta decat daca partenerul te iubeste. In orice alt caz celalalt renunta. Asta daca el vrea o relatie serioasa bazata pe incredere si iubire. Desi o sfoara inodata numai revine ce a fost la inceput iubirea in forma ei cea mai pura ascunde nodul de ochii celor doi. Tot ce e important e sa va iubiti si veti trece peste orice. Acesta a fost un moment greu care iti spun cu incredere ca a trecut. Faptul ca tu i-ai explicat cu amanunte si el te -a ascultat inseamna ca puteti forma un cuplu in adevaratul sens al cuvantului.

| Anca a răspuns:

Eu iti zic o treaba :

Increderea se castiga intr-o viata si se pierde intr-o clipa!

Nu cred ca va mai crede vreodata in tine asa cum ar trebui.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu sinceritatea castigi intotdeauna mai mult decat cu minciuna.

| marsy a răspuns:

Da-i putin timp. ca sa recapete increderea in tine! poarta-te frumos. si mai explica-i odata. si daca tine la tine. te va ierta si ve-ti fi din nou umpreuna.
bafta :*

| roxana_9288 a răspuns:

Fi tu insuti. incearca sa nu-l mai minti, arata ca iti pare rau, arata'i ca chiar il iubesti. nu stiu, fa'i o surpriza, ceva.
nu te chinui sa ii demonstrezi ca vrei sa aiba incredere in tine caci noi, atunci dam gres cand ne prea stresam. fi naturala si arata'i ca il iubesti. traieste fiecare clipa si nu uita ca minciuna trage dupa ea minciuni.

| aiurica a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu cu prietenul meu.am inceput relatia cu pasul stang.adica nu i-am spus de la inceput totul despre mine, abia in a 3 luna...La inceput mi-a dat de inteles ca o sa incerce sa treaca peste.insa cu timpu.lucrurile s-au agravat.adica,el nu mai era ca inainte, si ne certam in fiecare zi pe tema aceea...Si totusi inca mai suntem impreuna...si a trecut un an... dar la noi e o relatie bazata mai mult pe certuri.Nu stiu ce sfat sa iti dau.pentru ca daca ti-as spune sa te desparti de el, stiu ca nu ai putea, pentru ca il iubesti... Dar si daca o sa continuuati sa ramaneti impreuna... o sa va certati.si mai ales faptul ca nu mai are incredere in tine, o sa iti dea mult de furca.Eu zic sa ii arati ca il iubesti si ca vrei sa fi numai cu el.si sa te comporti cat se poate de normal,,, nici prea distanta. dar nici prea iubitoare, ca apoi i se urca la cap.si poate apoi totul o sa fie bine.Bafta.

| Lady.Love a răspuns:

Faci ce ai facut si pana acum, dar evita minciunile. Secretele si minciunile ii despart in general pe oameni. Dupa ce va trece mai mult timp si va vedea ca poate sa aiba incredere in tine, totul se va rezolva. Acum trebuie sa ai rabdare. Timpul le rezolva pe toate. Nu-i poti cere asa dintr-o data sa-i revina increderea, poate niciodata nu o sa creda in tine ca si inainte, dar asta nu inseamna ca trebuie sa va despartiti. Mult succes! Sper ca am reusit sa te ajut happy

| demonel a răspuns:

Comporta-te normal si firesc nu te consuma din asta
timpul le rezolva pe toate