| nikole_9247 a întrebat:

am si eu nevoie de niste sfaturisad
am un prieten de 2 ani pentru care nu stiu ce simt...cateodata simt ca tin asa la el dar parca m`am plictisit...
de vreo 2 luni am cunoscut un baiat cu care am stat dar i-am spus ca am prieten si el are de altfel si parca tin mai mult la el decat la la cel cu care am stat 2 ani.
cateodata ma simt foarte vinovata ca mi-am inselat prietenul si zic ca nu o sa mai stau cu ala dar mereu cand ma intalnesc nu pot sa ma abtin fara sa il pup sau sa stam de mana
si mereu il intreb daca afla prietena lui si mereu zice ca nu i pasa de ea si mereu mi-a dat de inteles ca tine la mine dar e si timid...
voi ce sfaturi imi dati ca parca nu vreau sa renunt la niciunulsad
am uitat sa va zic prietenul meu cu care stau de 2 ani e vecin cu mine iar celalalte la vreo 50 de km ...si mai mereu ma gandesc la elstraight face
voi ce ati face in locul meu?
si sa nu ma luati ca sunt curva ...ca pana la urma nu am facut nimic cu niciunul laughing...
multumesc pentru raspunsuri...

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Ei ei. ce chestie...
tu vrei sa prinzi doi iepuri deodata, nu iti exprimi prea bine sentimentele pentru al doilea la care zici doar ca ti si nu mai mult...
parerea mea este sa o lasi balta ai un prieten de 2 ani si poate baiatul chiar tine la tine si te iubeste si tu ce faci? te intalnesti cu altul si il ´pupi´, ai grija sa nu iti para rau pana la urma ca daca afla iubitul tau ar fi rau.
in locul tau daca nu as mai vrea sa fiu cu tipul cu care is de 2 ani asa incet as incerca sa ma despart de el.insa fara sa ii ranesc sentimentele, si sa ma gandesc inainte sa o fac ca sa nu imi para rau la urma ca am pierdut pe cineva care cu adevarat ma iubea si eu din cauza unei -fantezii- la 50 de km departare care m-a distras am pierdut un lucru scump.
asa ca ai grija gandeste-te bine ce vei face si nu fa ceva de care sa iti para rau!
succes...

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu ne-ai spus vârsta ta aşa că răspunsul vine cam aşa:
Dacă ai mai puţin de 16 ani, oricum nu vei rămâne cu niciunul din două motive: Unul că nu-i meriţi pe niciunul şi doi, oricum nu eşti suficient de matură pentru astfel de decizii.
Dacă ai mai mult de 16 ani, situaţia este foarte gravă.
Eu mă pun în situaţia prietenului tău de 2 ani de zile şi sincer dacă aş afla aşa ceva despre prietena mea, pe lângă faptul că aş părăsi-o, m-aş considera foarte vinovat că mi-am pierdut 2 ani lângă un asemenea specimen şi nu m-am prins la timp.
Prietenul tău ştie că tu te plictiseşti? Voi comunicaţi în relaţie? Zic şi eu aşa...
A fi curvă nu înseamnă să te culci cu tot cartierul. Din punctul meu de vedere mai curvă eşti tu decât una care s-a culcat 20 de bărbaţi dar nu a înşelat pe niciunul. Pe sistemul: "Oricâţi dar PE RÂND!".
Oricum ar fi, într-un final va afla prietenul tău şi-l vei pierde. Te vei da singură de gol stai tu liniştită.
Însă, marea problemă este că după urma ta se va naşte un nou misogin.
Cele ca tine strică "firma" femeilor şi fac ca noi bărbaţii să avem din ce în ce mai puţină spre deloc încredere în femei.
Un sfat? Renunţă la amândoi!
Salut.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Curva nu inseamna neaparat ca faci sex cu mai multi, ci poti avea si ''comportament de curva'', asa ca ai grija.

Mi se pare extrem de urat ce ii faci actualului.Intelegeam daca erai doar o seara cu ala ca n-aveai ''ce face'', dar deja esti prinsa intre ei doi si e urat!

In locul tau, infidela si ''amanta'', as renunta la amandoi, mi-as da 2 palme si m-as trezi la realitate!

Fii sigura ca tot ce faci acum se va intoarce de 10 ori spre tine.Nu exista fapta fara rasplata!

| Ciresikaaa a răspuns:

Tu sti pe cine iubesti mai mult, asa ca daca de baiatul care sta la 50 km distanta iti place atunci ala sa fie, doara nu esti casatoritalaughing sa iti para rau ca ai vorbit cu alt baiat laughing asta e parerea meawinking

| danielagoldica a răspuns:

Este normal la varsta ta sa nu ramai cu primul aparut in viata ta! Vei cunoaste pana te mariti o gramada de baieti. Daca de asta te simti atrasa e timpul sa incerci o noua relatie.Infelul acesta vei capata mai multa experienta vei cunoaste mai bine oamenii si in cele din urma vei stii pe cine vei alege pentru a te casatori.

| Byencutzz a răspuns:

Urata treaba
cred ca stiu cum e in aceste cazuri este mai bine sa spui ce simti sa spui adevarul pentru ca cel care are mai mult de suferit este iubitul tau cel de 2 luni
daca imi ziceai si varsta puteam sa-ti dau mai multe sfaturi
parerea mea este ca trebuie sa spui adv happy