| anonim_4396 a întrebat:

sad Am si eu nevoie de niste sfaturi.Chiar nu stiu ce sa mai fac.Sunt cu prietenul meu de aproape 2 luni, dar cu toate astea nu si-a facut niciodata timp sa ne vedem desi suntem din acelasi oras. Doar 1 data,dar era tarziu si l-am pupat doar pe obraz si nici asa nu i-a convenit. Mereu imi reproseaza mie, mereu eu sunt vinovata daca se intampla ceva.Imi zice ca ma iubeste si ca acum imi bat joc de el daca stiu toate, ca eu nu il iubesc.Este foarte gelos. Face ca toate alea daca ma vede sau aude ca am vorbit cu un baiat.Cand are nervi,vorbeste foarte urat cu mine, iar a doua zi se comporta ca si cum nu se intampla nimic. Ce as putea sa fac?sad

4 răspunsuri:
| βǿβǿ a răspuns:

Am avut si eu un baiat de genul. straight face
nu isi facea timp de mine. ne certam
ne-am despartit. ne-am impacat de 3 ori. si tot nu a avut timp pentru mine. oh go on

ulterior am aflat ca el ma insela si de aceea nu avea timp sa iasa cu mine in oras. mai bine iesea cu acea fata oh go on

nu stiu daca si prietenul tau este la fel, sper ca nu si sper ca nu patesti ce am patit si eu straight face.

eu te sfatuiesc ca vorbesti cu el serios. FATA IN FATA. nu pe mess/skype/facebook.
sa vezi in ochii lui daca spune adevarul sau nuhappy.
daca spune ca te iubeste, ti-o spune si in fata nu doar pe mess sau prin mesaje.
si daca chiar este asa vei vedea in ochii lui!winking

mult succes! :*

| Ekcstsy a răspuns:

Are probleme de personalitate. Nu-l mai baga in seama. Cum draq esti cu el de 2 luni si te-ai intalnit doar o data? Atunci vei ajunge sa ai 2 ani si sa va intalniti de 12 ori? laughing sa fim seriosi. Isi bate joc de tine si asta nu e bine. Nu te chinui sa ii explici sa vorbesti cu el sa tratezi ca isi va arunca un Te iubesc scumpa mea si vei lesina in fata lui si a doua zi va face la fel. Cum naiba sa te iubeasca daca te-a vazut o data in fata ochilor? Da-ti 2 palme si revino-ti fetita.

| Ekcstsy a răspuns:

Si nu ti-a demonstrat ca nu o merita?

| rammstein2012 a răspuns:

Parerea mea este ca acest prieten al tau isi cam bate joc de tine, sfatul meu este sa nu crezi tot ce iti spune(ma refer faptul ca iti zice ca te iubeste), sa stii a fi sincer nu inseamna a spune tot ce gandesti, ci a gandi tot ce spui.Mediteaza putin si o sa vezi ca am dreptate, bafta.