| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Pe voi ce v-a ajutat cel mai mult sa treceti peste o despartire?

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Faptul ca nu am reusit sa fiu nici macar o data impreuna cu vreuna dintre tipele de care am fost indragostit, a avut si o latura pozitiva...a facut ca de fiecare data cand am ajuns sa ma despart de cate una, sa nu-mi pese foarte mult.

| darrio2007 a răspuns:

Altă relatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu mă crăcănellaughing

| Simpatic a răspuns:

In trecut,mai ales in adolescenta, cand treceam printr-o despartire, m-au ajutat uneori tigarile (cand aveam vicii, insa nu recomand nici fumat nici alcool in urma unei despartiri pentru ca mai mult rau fac), alteori oamenii buni pe care ii intalneam in viata!
in viata trebuie sa ai si persoane confidente, dar fii atent/a cui ii faci destainuiri! caci multi sunt ca si trollii de pe TPU, te ataca cu propriile tale destainuiri cand iti este lumea mai dragawinking

| Violleta2022 a răspuns:

M-am focusat pe lucruri mult mai importante si mi-am gasit tot timpul ceva de facut ca sa-l uit.

| bestuserlegit2014 a răspuns (pentru Violleta2022):

D aia raspunzi la fiecare intrebare pe TPU

| Violleta2022 a răspuns (pentru bestuserlegit2014):

De ce ti-ai facut cont nou, ca ti-a fost rusine sa raspunzi dupa cel vechi?

| dullcat a răspuns:

Pe atunci nu gaseam atatea discursuri motiovationale and sheet, articole pe aceasta tema, scrise de psihologi sau influenceri, ci numai tampenii de prin reviste.Ori n-am cautat eu unde trebuia. Cert e ca am lasat timpul sa treaca pur si simplu si a functionat.Mai greu, mai lent, insa a functionat, asta conteaza. laughing

| SilentRain a răspuns:

Timpul

| Hyperion7 a răspuns:

Gândul că merit mai mult.
Chiar ajuta!

| StoicAnalysis a răspuns:

Cunosc un video cu un baiat care ne spune cum. E destul de popular.

| Lupică27 a răspuns:

Vitamina d3, in rest nimic nu a dat rezultate pozitive pe termen lung.

| Felissa13Eden a răspuns:

Timpul.

| Anonima6775 a răspuns:

Înțelegerea și acceptarea, vorbitul despre sentimentele tale cu persoane de încredere, grija pentru tine și sprijinul celor dragi sunt câteva aspecte care pot ajuta în procesul de vindecare după o despărțire. Fii blând cu tine însuți/însăți și acordă-ți timpul necesar pentru a te recupera. Dacă ai nevoie de sfaturi sau susținere suplimentară, sunt aici pentru tine.