| flowersforthehead a întrebat:

BunahappyAm si eu nevoie de niste sfaturi de la voi fara misto.Sunt impreuna cu un baiat de vreo 2 saptamani.Problema e ca el e foarte ocupat. face dansuri de 2 ani si are antrenamente in fiecare zi. am inteles ca e foarte important pentru el, dar asa nu prea are timp pentru mine. in vacanta de Paste acum ne-am intalnit de 2 ori si abia daca reusea sa ma mai sune. bineinteles ca i-am acordat si eu atentie, nu l-am lasat pe el sa faca totul. Ceea ce m-a deranjat a fost ca intr-o zi acum trebuia sa ma sune ca sa ne intalnim la scoala da' n-a facut-o pentru ca a plecat acasa. am aflat asta dupa ce l-am sunat eu pe el si nu invers. I-am spus apoi ca m-a deranjat gestul asta si el mi-a inchis imediat gura spunandu-mi ca ma complic. Ce nu inteleg e ca atunci cand suntem impreuna e foarte dragastos cu mine si-mi mai spune uneori ca ma iubeste numai ca nu e genul care sa fie prea atent. cand fiecare e in treaba lui e mai distant si am impresia ca nu-mi acorda prea multa importanta desi mi-a spus multe lucruri cum ca ii pare rau ca nu-mi acorda timpul pe care il merit. M-a derutat acum foarte mult faptul ca mi-a spus ca ma complic.
Voi ce parere aveti? Poate iesi ceva din asta? dau si eu funda happy

Răspuns Câştigător
| Elena_6323 a răspuns:

Buna! eu cred ca daca te iubeste nu ar trebui sa te puna pe locul 2, ar trebui sa-ti dea mai multa atentie si sa isi mai ia si el cate o zi libera pentru a fi impreuna cu tine.u nu te complici dar el nu isi da seama ca pe tine chiar te deranjeaza comportamentul lui! sfatul meu:vb cu el deschis fi sincera sp ce nu iti convine si asteapta raspunsul lui dar daca iti sp iar ca te complici inseamna ca el chiar e batut in cap(fara suparare). poate ca e dragastos cu tine dar asta nu inseamna ca iti va acorda mai multa atentie! spune-i ca u intelegi ca dansul e f important pentru el dar exista lucruri mult mai importante in viata! te pup si bafta!

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Scuza-ma dar tu esti chiar atat de fraiera sa il crezi ca te iubeste dupa NICI 2 saptamani?!

In afara de faptul ca abia te place si tine putin la tine, gandeste-te ca baiatul respectiv NU te cunoaste cum esti, nu are timp si nici nu isi face.
Asa ca, cum naiba de il crezi.Numai fustangii si naivii se ''indragostesc'' de ceva ce NU cunosc.O relatie se bazeaza pe mai mult decat declaratii siropoase spuse in loc de ''buna ziua!''

Daca nu tii la el, inca ai timp sa iti cauti un baiat care sa iti dea atentia cuvenita.

| flowersforthehead explică:

N-am zis ca-l cred cand imi spune ca ma iubeste.Stiu ca n-are cum sa se intample asta asa in 2 saptamani cu toate ca ne stim de ceva timp. Unii din voi despicati firu-n patru laughing Daca ai o relatie de 4 ani inseamna ca le stii pe toate? Ai ceva experienta.dahappyAm cerut si eu un sfat fara sa luati chestia asta la misto. Oricum, multumeschappy

| Ammallia a răspuns:

In primul rand cand iti sp ca te iubeste te minte pentru ca nu poti sa incepi sa iubesti in 2 saptamani.,in al doilea rand, ce te astepti sa lase tot ce ii place pentru tine, sunteti doar d 2 sapt...nu il mai cicali si nu il mai suna mereu, u nu vezi ca nu te place poate doar vrea ceva dl tine...eu am o relatie d 4 ani si crede-ma ca stiu.

| Ammallia a răspuns:

Nu iau nimic la misto dar am trecut prin multe si d asta...incerc sa te ajut pentru ca toti baietii st la fel si stiu sa vrajeasca foarte repede fetele si dupa isi bat joc.ma rog trebuie ta faci ce vrei pana la urma!