| cristinamg a întrebat:

Am si eu nevoie de parerile voastre.La inceputul lunii februarie am avut ultimul contact sexual neprotejat cu prietenul meu(cu finalizare afara). Au trecut 4 luni de atunci si desi am facut 5 teste de sarcina(toate au iesit negativ) tot am indoieli.CM mi-a venit in fiecare luna pana acum si nu am avut niciun simptom.Ideea e ca am citit despre foarte multe cazuri de CM peste sarcina si atunci sunt putin ingrijorata. Voi ce parere aveti? Mentionez ca burtica mea e putin ciudata(dar asta cu usurinta mi-o pot induce e). Multumesc pentru pareri!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te-ar linisti complet un consult ginecologic,crede-ma.
Este doar ideea ta de care nu poti sa scapi,probabil ti-a fost ingrozitor de frica sa nu ramai insarcinata!
Nu putem vorbi nici de o sarcina psihologica,de o falsa sarcina,dar,daca vrei,citeste putin, sa te informezi ce este, ti-ar putea fi de folos:
http://www.utilecopii.ro/......esis/6422/
Daca nu te poti linisti, mergi la o clinica sa te vada un medic ginecolog, nu te mai gandi...
Sanatate!

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Nu esti insarcinata.
Testele de sarcina mai dau si gres, dar ai facut 5, deci practic ar fi imposibil sa fii insarcinata.Ti-a venit si menstruatia in fiecare luna, deci nu.In plus, o sarcina de 4 luni ar fi foarte evidenta.
Abdomenul ti-l vezi ciudat din cauza panicii, nimic mai mult.Nu mai fa niciodata sex neprotejat, asta daca nu-ti doresti un copil!

| Maria123 a răspuns:

Dupa 4 luni nu stiu de ce iti mai faci griji.Dar poate asa-ti place viata in stres in timp ce prietenul tau sta linistit ca doar el nu poate sa ramana gravid.Gandeste-te alta data cand faci sex asa daca mai vrei inca 4 luni de stres. Apropo si stresul iti poate deregla foarte tare organismul, dar treaba ta ce faci mai departe.

| Melissa_5072 a răspuns:

Daca ar fi fost vorba despre o sarcina, ai fi avut simptome, si cel putin un test de sarcina o detecta. Eu zic sa nu iti faci griji. Pentru mai multa siguranta, poti sa mergi sa iti faci o ecografie.

| house07 a răspuns:

Uau,4 luni, 5 teste de sarcina negative, dar ai indoieli.Se numeste paranoia.

| deyutzaa_7457 a răspuns:

I te poti duce la planificare familiala. poti sa intrebi acolo ce se intampla cu tine.te vor ajuta.succes!

| Mirel_1372 a răspuns:

Linisteste atata timp cat ti-a venit si ai fc si teste e totul ok eu fac acelasi lucru de mai bine de un an si multumesc lu Dumnezeu a fost totul ok... sunt consitent ca exista un risc foarte mare dar placerea e mai presus de griji big grin