| zambetultau a întrebat:

Am si eu nevoie de sfatul vostru! Am avut o relatie de 5 luni iar in ultimele 2 luni am fost la distanta! Pana la urma incepuse sa ne cetam si ne.am despartit dar dupa 2 saptamani in care el ma cauta ne.am impacat! Dar se pare ca nici de data asta nu a rezistat deoarece intr.o seara mi-a zis ca este indragostit nebuneste de o colega din liceu, el a dorit sa ramanem prieteni dar eu nu pentru ca mi se parea penibil! 3 Saptamani nu am vorbit deloc, iar joia asta m-a cautat el. Vrea sa ramanem prieteni, dupa mi.a povestit de gagicasa si eu i-am zis de nenumarate ori sa ma lase in pace si la final a zis ca ma iubeste ca ii este dor de mine dar el este cu aia. Asa am tinut.o vreo 4 zile, el tot inventa motive sa ma caute si pana nu i-am mai rasp luni a fost ultimul mesaj de la el in care zicea " esti suparata pe mine nu?" si nu i-am mai rasp de atunci si el nu ma mai cautat. Cand era cu mine era alfel chiar daca era suparat el radea acum este mereu trist schimbat mereu suparat. Credeti ca ma mai iubeste? De ce ma cauta? Ce se intampla cu el?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate vei intelege acum, ca o relatie rupta, asa trebuie sa ramana. Vei ramane pentru el acea piesa veche de rezerva.

| zambetultau explică (pentru neutrino):

Stii vorba aia ciorba incalzita a2a oara se acreste. ceva in genul asta ai zis si tu! Stiu ai dreptate dar eu mai tin la el si acum nu ii mai inteleg comportamentul

| Vix999 a răspuns:

Nu te mai iubeste ..doar vrea sa te pastreze ca rezerva in caz ca aia se dovedeste ca nu e cum vrea el.
Uita-l si gata. Mai ales ca nu mai este in oras cu tine ..vezi-ti de viata ta. Meriti ceva mai onest, mai stabil, cu mai mult respect.

| llust a răspuns:

O posibilitate ar fi ca el vroia sa te faca geloasa sau ceva de genul pentru intamplari din trecut (depinde din ce motiv v-ati certat). Ori este acel gen care vrea sa fie "smecher", si sa fie cu doua fete odata, sa se dea mare. Ori poate nici macar nu stie daca/pe cine iubeste.

| zambetultau explică (pentru llust):

Sunt mai multe posibilitai!

| Love4ev3r a răspuns:

Cred ca doar pentru a se asigura ca esti bine, ca nu ai facut nici o trasnaie din iubire, gen: sa te tai cu lama, sa te sinucizi etc. Si mai cred ca ii pasa de prietenia voastra, poate esti persoana care il intelege cel mai bine, cred ca intr-un fel te simpatizeaza. Funda?

| Love4ev3r a răspuns:

Cred ca se asigura ca nu ai facut nici o trasnaie din dragoste, gen:sa te tai cu lama, sa te sinucizi etc. Si mai cred cai pasa foarte mult de prietenia voastra, poate esti singura persoana care-l intelege asa cum siar dori, poate intr-un fel te simpatizeaza. FUNDA?

| MetaLgirl a răspuns:

Nu te iubeste numai el, il iubesti chiar tu happy dai o sansa. A fost fraier prima data. se mai plictiseste omul.

| zambetultau explică (pentru MetaLgirl):

Si eu cred ca ma iubeste mi.a si spus dar cica este confuz. Daca i-as mai da o sansa cred ca a3a pe care eu ofer si nu vreau sa par fraiera in fata lui intelegi?