| Alina313 a întrebat:

as vrea sa va cer un sfat sad. Sunt cu un baiat de 2 ani m-a iubit enorm de mult si eu pe el la fel ..am trecut prin multe impreuna... ne.am certat de 100 de ori si ne.am impacat de fiecare data ma cauta, ma alinta si facea orice pentru mine ...pana acuma 3 luni... de 3 luni de zile s.a schimbat... ne.am certat inainte de craciun si nu m.a cautat doua sapt... l.am cautat eu pt ca am Simtit ca il pierd. de atunci el este indiferent cu mine nu ma cauta ma lasa balta pt prieteni lui pentru bani... eu simt ca mi se rupe sufletu de 3 luni de zile il sun zilnic si el ma jigneste mereu sad nu stiu ce sa fac sa fie totul ca inainte sad imi spune ca il sufoc cu telefoanele, cu gelozia. mi.a spus ca ma iubeste dar nu ma mai supota sad ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiecare cearta erodeaza iubirea. Si, la un moment dat, te trezesti ca desi ai sentimente pentru persoana respectiva, nu mai poti suporta situatia, certurile, durerea si preferi sa pleci. Fiindca ai obosit si nu mai poti pur si simplu.
Nu ai motive sa il suni zilnic. E obositor, enervant si chinuitor pentru el si nu iti aduce nici un beneficiu. Suna-l din cand in cand sa te asiguri ca este bine. De doua ori pe saptamana e arhisuficient, chiar putin cam mult. Limiteaza discutiile la intrebari nevinovate, ce face, cum se simte, ce chestii interesante a mai facut. Nu ii face reprosuri, nu il interoga, nu ii cere nimic. Fii draguta, spune-i ca ti-e dor de el si ca ii simti lipsa.
gelozia nu are ce cauta intr-o relatie. daca esti geloasa, este vina si problema ta, nu il incarca pe el cu asta. Niciodata in viata ta nu ad semne de gelozie intr-o relatie, fiindca gelozia inseamna lipsa de respect si de incredere. Asigura-ti intotdeauna partenerul ca ai incredere deplina si nelimitata in el, ca ii sustii orice decizie si ca il respect enorm, ca nu il crezi in stare sa te insele. Ai grija sa fii sincera si sa nu te comporti distonant. El este un om liber, nu are nici un motiv sa faca ce vrei tu sau sa-ti dea socoteala. In lume te intalnesti cu oameni de toate felurile, el poate iesi la o cafea cu o colega, sau poate merge la ea acasa sa o ajute cu ceva, fara ca asta sa insemne ca te inseala sau sa iti permita tie vreun repros.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cum vine asta?
"Te iubesc/dar nu te suport"?
Iti place sa fii jignita? lasa-l draga!
Clar nu te merita si el vrea sa scape de tine!
Ignora-l/ iar daca te iubeste cu adevarat, te va c auta cu siguranta.
Daca nu te cauta, inseamna ca dorea si el despartirea, dar nu avea curaj sa iti zica in fata!
Nu mai accepta si nu mai lasa pe nimeni sa te umileasca!
O zi buna happy

| RAY a răspuns:

Tu il iubesti pe bune?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

E greu ce spun eu, dar trebuie sa il lasi. Daca un om nu te vrea, disperarea nu o sa ii schimbe parerea!

| Lawliet14 a răspuns:

Pacat ca nu te apreciaza dar poate ai si tu probleme in comportament. De ce nu gasesti unul care sa te placa?

| AliGab a răspuns:

Ce sa faci? e simplu: lasa-l in pace si mergi mai departe

| veronica0912 a răspuns:

Incearca sa-ti iei inima in dinti si sa nu te gindesti la tine viata continua. Eu singura am fost intr-o situatie aproape ca a ta. Imi spunea ca ma iubeste dar nu ma suporta trebuia sa le fac eu pe toate. Ai si tu mindria ta, nu uita ca dupa ploaie vine soare. Inseamna ca nu a fost sa fie, zimbeste caci intr-o zi el v-a regreta, iar tu vei fi fericita.