| anca174 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat!
Am fost cu un baiat din august pana acum cateva saptamani(motivul despartirii: nu se poate indragosti, sau cel putin nu de mine). La inceput totul era foarte frumos, oriude mergea ma lua cu el, ne intalneam in fiecare zi, ma cauta foarte mult, mi-a facut si cunostinta cu parintii lui, a fost primul baiat care a facut asta si pot spune ca e motivul pentru care m-a atasat de el. Am fost si despartiti o luna da tot el a vrut sa ne impacam, zicea ca nu se poate indragosti de pe o zi pe alta dar ca totusi vrea sa ne impacam. La inceput a fost ok cam o luna jumate dupa care nu ma mai suna asa des, se purta mai sec, etc. Am avut o discutie si mi-a spus ca nu ma iubeste si ca ii place doar sa faca sex cu mine. M-am simtit foarte umilita si am decis sa pun capar relatiei. Il vreau inapoi dar vreau sa fie indragostit de mine si sa ma aprecieze. Acum ma tot cauta dar stiu ca doar pentru sex. Dupa ce ne-am despartit a avut pe cineva cateva zile apoi a inceput din nou sa ma caute. M-am intalnit cu el o data, credeti ca daca l-as ignora si nu m-as intalni cu el s-ar putea sa inceapa sa ii placa de mine sau ceva de genulaughing (Stiti cum se spune nu iti dai seama ce ai avut pana nu pierzi) As putea sa il cuceresc cumva sau nu imi ramane decat sa trec peste?
PS: zicea ca nu se poate indragosti pentru ca a umblat cativa ani cu o fata si a suferit mult cand s-au despartit (acum 2 ani) a mai umblat cu alte fete de atunci dar tot asa doar cateva luni si nu s-a indragostit.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,eu cred ca meriti ceva mai mult,nu esti un obiect sexual,meriti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat; daca acest baiat nu a fost in stare sa te iubeasca, macar sa se indragosteasca de tine in tot acest timp, nu te astepta sa o faca.De ce sa te multumesti doar cu atat? Adica meriti sa iubesti dar sa fi si iubita, nu doar pentru sex sa te tina un baiat langa el, pff si cum sa zica ca nu te iubeste dar ii place doar sa faca sex cu tine...eu zic sa il uiti, ca nu merita, baiatul asta nu tine la tine si dragoste cu forta nu merge. Oricum daca nu s-a indragostit de tine nu stiu pentru ce te-a amagit si a ramas cu tine in tot acest timp cat ati fost impreuna.Eu cred ca oricat l-ai iubi e mai bine sa il uiti si sa cauti pe altcineva,mai sunt baieti,nu e capat de lume,crede-ma.
Eu sub nicio forma nu as sta cu un baiat care stiu ca nu ma iubeste si doar vrea sex de la mine,oricat l-as iubi,m-as simti umilita.
Gandeste-te bine,poate crezi ca peste un timp va regreta si va dori sa fie cu tine,va ajunge sa te iubeasca, dar nu prea cred asta pentru ca daca era sa te iubeasca, pana acum te iubea si se indragostea de tine.De ce sa fi cu unu care nu te iubeste? Doar ai de suferit, lasa-l in urma.

2 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Oooff ce-i cu baietii astia? cred ca nici el nu stie ce vrea. lasa-l sa se gandeasca si sa hotarasca el. ar trebui sa vorbiti deschis, eventual. uite eu in locul tau asa asi face, i-asi spune clar " ma vrei sau nu?" ca pana la urma figurile astea el le face. daca nu tine la tine, nu se merita, daca nu te apreciaza, nici atat. el poate chiar inca sufera dupa despartirea aia, propune-i sa incepeti mai usor, sa te cunoasca mai bine. daca nici asta nu accepta...eu n-asi mai sta dupa el.

| andra_3498 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic da cred ca meriti mai mult...Si ca nu esti tu jucaria nuiciunui biat. Poate ca te-ai culcat si tu prea repede cu el,, Infine ati facut cum ati simtit dar tu fa ce simiti. INCEARCA sa discuti serios cu el.sau cel mai bine sa-l uiti pa poate e 2 oara tear face mai mult sa suferi:*:* Ai grija de tine:*