| Loveyou12345 a întrebat:

Am şi eu o problemă şi am urgenta nevoie de ajutor :-s. Am fost cu un baiat, mai mare decat mine cu vreo 5 ani, timp de 1 luna. Totul perfect, ne intalneam aproape in fiecare seara, iar acum, a venit momentul despartirii sad Prietenul lui cel mai bun, e prieten foarte bun cu o prietena de-a mea. Aceasta prietena a mea, il place pe fostul meu sad. Ea, a avut si tupeul de a-mi povesti ce au vorbit ei pe net la telefon, absolut tot ce s-a intamplat intre ei de cand m-am despartit eu de el. Era sa uit sa va spun motivul despartirii. Ei bine, motivul despartirii a fost Facebook-ul. Vestita gelozie whistling Din partea mea cam multă, dar trebuia si eu sa zic ceva. El ii dadea comentarii, ii distribuia melodii pe perete, acestei fete, care se considera prietena mea. Despartirea noastra, e destul de „calda" cum s-ar spune. Suntem despartiti de 2 zile.Dar parca ar fi 2 luni. Imi e un dor nespus de el. Acum nici nu ne mai vorbim. Nu stiu cum sa fac...Ce sa fac. Nu pot trece asa usor peste. Imi e destul de greu Parca as vrea sa ma impac cu el dar...Nu stiu daca inca ma mai iubeste, daca mai are vreun sentiment pentru mine.
Vreau si eu un sfat.De exemplu ce sa vorbesc cu el thinking
Astept raspuns. Dau fundiiţăă :*!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea....de ce alegi tu asa de rau?
Ai o prietena numai cu numele,ea nu respecta si nu stie ce inseamna notiunea de "prietenie", n-a invatat-o nimeni ca iubitii prietenelor noastre sunt "tabu", nu-i atingem sub nici o forma si in nici un caz nu ne trezim ca ne plac!
Si, pe urma, un iubit cu 5 ani mai mare? In locul tau m-as bucura ca am scapat neatinsa!
Un baiat cu 5 ani mai mare,cand tu esti minora(mie imi suna a pedofil),stie cum sa se poarte cu o fata,stie ce sa-i spuna, stie cum s-o aduca acolo unde vrea el!
Bine ca n-a durat mai mult si e pentru prima oara cand ma bucur ca exista facebook-ul, uite ca a fost bun si el la ceva!
Incearca sa te linistesti cumva si sa uiti dorul de el!
El s-a jucat cu voi doua, fara sa-i pese de nici una, posibil ca tu sa fi fost mai isteata decat prietena ta si el sa fi priceput ca nu te poate prosti prea usor.Pentru ca, tu ce crezi ca vroia el de la tine? Da, stii, nu-mi raspunde.
Uita-te in jurul tau.Cu grija.
Baietii cu varste mult mai apropiate de a ta sunt foarte multi! E adevarat ca ei nu stiu inca in ce fel sa se poarte cu o fata, dar priveste-i cu atentie, da-le o sansa si vor invata.Ai si avantajul ca ii poti conduce cum doresti tu,sunt foarte maleabili!
Nu ai nevoie de un baiat care sa-ti spuna cum vrea sa fii, poti sa fi asa cum iti doresti tu singura!
Nu fii naiva si nu conta doar pe frumusetea si dragalasenia ta, cauta sa devii mereu mai isteata, mai instruita, mai cultivata.
Realizezi ce vei provoca in jurul tau peste 5 ani, de exemplu?
Mi te imaginez, frumoasa, superioara si inaccesibila, pasind aerian pe drumul tau... poti ajunge acolo.
Depinde numai de tine!
Sa fii mandra si ambitioasa!
Si sa faci alegeri bune!happy

| Loveyou12345 explică (pentru greece12):

Observ, că majoritatea răspunsurilor, au legatura cum ca el ar fi vrut ceva de la mine... Ceea ce m-a atras foarte mult la el, era ca el nu era ca ceilalţi. A avut mai multe relaţii şi unele de durata lungă, gen 3-4 ani. Chiar am vorbit şu cu două foste de-ale lui şi mi-au spus ca nu s-a întamplat nimic mai mult decat un sărut. Asta mi-a placut la el. Ceea ce ma deranjează acum este ca el s-a combinat cu acea „prietena". Acum, nici eu nu ştiu ce sa fac. Aş vrea să-i plătesc cu aceeaşi moneda, dar realizez că razbunarea e arma prostului. Aici, nu mai ştiu ce să mai fac. straight face

| greece12 a răspuns (pentru Loveyou12345):

Ignora-l,doare mai mult.
Scoate-l complet din viata ta, ca si cum n-ar fi existat niciodata!
Sa te razbuni e si copilaresc si ineficace.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lovehim? intodeauna in toate timpurile cea mai buna prietena a fost prima amanta a sotului si prima cu care a inselat barbatul iubita.si cel mai bun prieten la fel.la asta, prietenii sant cei mai buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, relatiile de 30 de zile sunt nemuritoare, cele mai trainice si tanjite de catre toti. Nu cred ca vei putea trece peste, e imposibil pentru o fiinta umana.

Răspuns utilizator avertizat