| SirbuM a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare.
Am facut sex cu iubitul fara prezervativ. Pot sa ramin insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pana la urma a reusit sa te dezvirgineze, si sa-ti penetreze vaginul efectiv, bineinteles ca poate exista si posibilitatea de a fi ajuns sperma in vagin din moment ce te-a ''spart'' fara sa aiba prezervativul montat pe penis.
Insa posibilitatea de a ramane insarcinata poate sa existe numai in cazul in care sexul de dezvirginare a fost intretinut intr-o zi care face parte din PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual actual. Si bineinteles asa cum am mentionat numai daca a ajuns sperma in vagin si acest lucru s-a intamplat intr-o zi din perioada fertila, doar in acel caz este posibil sa ramai insarcinata. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane insarcinata, daca esti in perioada fertila.
Fugi la mama si spune-i ce-ai facut, ca ai doar 15 ani!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te aflai în perioada fertilă da.

| SirbuM explică (pentru Andreeush):

Ce inseamna perioada fertila?

| Andreeush a răspuns (pentru SirbuM):

E acea perioadă în care poți rămâne însărcinată.

| Sofer a răspuns:

Daca si-a dat drumul in tine e posibil sa fi ramas. macar te-a spart bine? laughing

| Goete a răspuns:

Daca te-a spart sa nu va taiati, adica tu oricum esti sparta.
Nu, stai linistita, nu poti ramane insarcinata asa! Copiii ii aduce Barza, nu se fac asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a spart? =)