| ella4k a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.credeti ca e bine sa te intilnesti cu un baiat cu 6 ani mai mare pe cind eu am 15 si el 21?

Răspuns Câştigător
| soricica a răspuns:

Nu mi se pare prea mare diferenta dintre voi. Eu am 17 si prietenu meu are 24 si ne intelegem foarte bine, avem 1 an jumatate de cand suntem impreuna si sincer nu am avut certuri prea mari.
Trebuie sa ai grija la inceput si sa fii cu capul pe umeri, ca el asta va cauta. Daca te vede ca tu crezi ca tot ce zboara se mananca, el va profita de tine si dupa o sa-ti para rau, dar daca esti indiferenta cu el si ii arati ca esti mai matura decat pari, o sa fie totul ok.
Eu cred ca e bine sa ai un prieten mai mare ca tine pentru ca iti poate da sfaturi pe care nu le poti obtine de la un pusti de varsta ta. Dar totusi ai grija, barbatii sunt imprevizibili.
Bye:*

16 răspunsuri:
| simoSTAR a răspuns:

Nu este neaarat vorba de diferenta de varsta, ci de ceea ce vrea el de la tine, cum se poarta cu tine.de lucrurile astea tu trebuie sa iti dai seama si sa ai grija sa nu il lasi sa isi bata joc de tine

| Pupily92 a răspuns:

Hmm... daca il cunosti bine si ai incredere in acea persoana. da! eu una nu am facut de-astea.nu am incredere. poti sa mergi insotita de vreo prietena happy sau va intalniti intr-un loc public, unde circula mai multa lume

| pisoias a răspuns:

Daca ne intrebi pe noi inseamna ca si tu ai o oarecare indoiala. Diferenta e cam mare.Mai bine fa- ti un prieten apropiat de tine ca si varsta.

| teiubesc_5807 a răspuns:

Eu zic sa nu te vezi cu el pentru ca e diferenta asta si l varsta lui vrea sex parerea mea e sa nu te duci

| loredanna a răspuns:

Dc nu? daca il kunosti si ai incredere in el... cear putea sa-ti faca? daca nu-i dai p...si crezi ca tear viola atunci kautati tot unul de 15

| loredanna a răspuns:

Ptr ''anonim'' o fi taicatu mai mare decat mama ta cu 12 ani. dar conteaza varsta la care sau intalnit. ori avea mama ta 12 si el 24? ori avea mama ta 24 si el 24+inca 12. e o mare diferenta. diferenta dintre sotul meu si mine e de 6 ani. el are 27 si eu 21.este exact diferenta dintre ''ella4k'' si baiatul pe care il place, dar eu aveam 17 cand l-am cunoscut si el 23. si sunt in totalitate de acord si cu ce zice ''soricica''asa ca tine ochii larg deskisi. pupici

| Bucatarul.com a răspuns:

@indiangirl - 2 stupids

@ella4k - vrea sa te dezvirgineze, dupa care te va omora. Opreste astfel de legaturi!

| d33aindragostita a răspuns:

Depinde de relatie...Eu am rude, mai mari ca mine, si stiu cum gandesc la 21 de ani... Vor doar sa le fraiereasca pe alea mai mici sa faca dragoste si dupa aia le lasa cu ochii-n soare!

| eu's a răspuns:

Asta depinde si de tine pentru ca daca tu ai o mentalitate buna si iti cunosti limitele, il placi, te place si nu numa pentru ca vrea doar acel ceva de la tine, atunci nu ezita sotul meu e mai mare ca mine cu 9 ani si l-am cunoscut cand aveam 17 ani, acum vezi si tu dupa cum spun multe persoane : "dragostea nu cunoaste limite si nici nu are varsta". multa bafta in ori ce alegere ai lua.

| FloryDo a răspuns:

NU. De ce? Din simplul motiv ca tu ai 15 ani. El are 21. Nu e vorba de diferenta de varsta ci de dorinta si mentalitatea fiecaruia dintre voi. Trebuie sa te gandesti ce si-ar putea el dori de la tine? Si tu cu ce te alegi din aceasta "presupusa relatie"(daca va fi etc.). Ce risti?
Pune in balanta lucrurile acestea si nu te lasa vrajita. (e atat de frumos sa visezi si atat de periculos...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul meu e mai mare ca mine cu 10 ani. m-am casatorit la 16 ani, avem 3 ani decind suntem impreuna, si suntem fericiti.acum cum crezi; e bine cind iubesti/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ella tu esti din galati? e buna intalnirea asta dar pentru el doar.pentru tine nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tata e mai mare ca mama cu... vreo 12 ani. deci nu pot zice sa nu va intalniti, nu?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita in privinta aceasta, intr-o relatie e foarte bine ca iubitul sa fie cu virsta mai inaintata, fiindca daca e mai mare are si mai multa experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sati zic eu am avut un prieten cu 12 ani mai mare la 13 ani deci nu e nimic neineregula

| indiangirl a răspuns:

Pai. sincer dupa parerea mea e bine ca o fata mai mica de ani sa stea cu un baiat mai mare de ani pentru ca nu stiu asa cred eu. ai grija sa nu profite de faptul ca ai 15 ani crezand ca esti naiva si sa nu-ti faca ceva.In rest ia masuri de precautie:* take care!