| sticks_2956 a întrebat:

Buna:*! Am si eu o intrebare.Deci povestea e mai lunga, sper ca aveti rabdare sa o cititi!love struck Am o prietena, in generala eram amice destul de bune, acum in liceu suntem la scoli diferite si ne mai vedem ocazionalbig grinhappy! Odata navigam pe hi5'ul ei si am dat de un baiat draguthappy. Ce pot sa zic, e perfectlove struck... l'am mai vazut prin oras dar in rest nu ma cunoaste si nu il cunosc! Am adus vorba asa intamplator intr'o zi de el si ea zicea ca e un tip foarte simpatic si da, e dragut si in realitatebatting eyelashes! Sa precizez ca are si id-ul luibig grin! Ma intrebat daca il vreau si am refuzat(nu stiu, poate ca aveam impresia ca nu stiu ce sa ii spun, SI A TRECUT CEVA VREME DE ATUNCI).
Ce sa fac? Sa ii cer id'ul ei, si lui ce sa ii zic apoi(hey sti, esti dragut si cam te plachappybatting eyelashes!straight face). precizez ca nu am cont pe hi5 si ca nu am deloc inspiratie in problema asta! Cum as putea sa il cunosc?
Help!crying... fundita:X

6 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Da, ii ceri ei id-ul si pe el il iei putin cu vrajealawinking. Ca ai vazut hi5-ul lui/l-ai vazut prin oras/prin scoala si ca ai indraznit sa-i furi id-ul. Il intrebi apoi,, Te superi/am facut ceva raubatting eyelashes''? si el o s aprecieze simtul umorului si o sa-si si dea seama ca-l placi. Apoi vezi cum faci sa te intalnesti cu el(prin prieteni comuni) si de aici nu e greuwinking. Succes:*

| GenEu a răspuns:

"Ce sa fac? Sa ii cer id'ul ei, si lui ce sa ii zic apoi(hey sti, esti dragut si cam te plac"
Chiar asta!
Unii baieti (inclusiv eu) apreciaza sinceritatea si o fata directa.
Acum ramane la aprecierea ta, rupete de timiditatea asta.
Succes!

| sticks_2956 explică:

Inca ceva:ei doi se afla in acelasi liceu si in afara de ea nu stiu sa avem alti prieteni comuni.thinking
Si inteleg, e ok sa spui uneori cuiva verde in fata, si sa fi sincer, si stiu ca sinceritatea e apreciata, dar mi se pare oarecum ciudat(sa nu zic jenant) sa ii spui unui necunoscut totusi ca il placi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori e mai bine sa ii spui omului verde in fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii ceri poe cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cerei poze ca sa il cunosti mai bine adica mai bine iesi cu el in oras