| 11Drack11 a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare, eu și prietena mea am avut contact sexual pe data de 14 Iulie, menționez ca am folosit prezrvativ, pe 1 Iulie i-a venit menstruația, ea are un ciclu neregulat.
Întrebarea este poate sa fie însărcinată? Este 8 august și încă nu i-au venit problemele.
Menționez ca nu am ejaculat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu de tip neregulat este imposibil sa se poata calcula sau estima venirea ciclului urmator, caz in care nici nu se poate vorbi de intarzieri, fiindca ciclul este neregulat.
Odata ce ai folosit prezervativ, nu sunt motive de ingrijoare si nici de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat în ea, nu poate sa fie gravida.