| gogosicaaa a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. mi-a intarziat menstruatia mai mult de o luna...am facut deja 2 teste de sarcina, amandoua au iesit negativ. dar pe internet am citit ca testul se face chiar din prima zi din care menstruatia ti-a intarziat si cu 4 zile inainte de data urmatoarei menstruatii.eu le-am facut dupa data in care trebuia sa-mi vina.are careva vreo idee ce se intampla? ma dor sanii. exact cum ma dureau si inainte sa-mi vina si deja a trecut o saptamana de cand persista aceste dureri.pareri?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o dereglare hormonala severa. Nu inteleg de ce ai asteptat atat. Orice femeie, pana si cele semialfabetizate, din catune uitate de lume stiu ca o intarziere de 10 zile impune test de sarcina si consult ginecologic imediat. Tu de ce astepti luni de zile? Du-te urgent la un ginecolog foarte bun, interneaza-te in spital daca este nevoie, fa toate investigatiile necesare si incearca sa-ti recapeti cat de cat sanatatea genitala. O prostie ca asta poate sa-ti aduca infertilitate definitiva.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Testul de sarcină se face după 21 de zile de la actul sexual neprotejat ( cu urina de dimineaţă ) şi după 24 de zile, cu urina de peste zi.
Mastodinia (durerea de sâni), este un sindrom premenstrual, deci este posibil să te doară din cauza faptului că trebuie să îţi vină menstruaţia. Întârzierea poate fi şi din cauza stress-ului, alimentaţiei necorespunzătoare, probabil o răceală sau chisturi ovariene, ş.a.m.d.
Dacă ai avut contact sexual neprotejat, mai mult ca sigur este vorba de o sarcină.
O seară plăcută!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

ChioruL,
A spus bine Jelli că dai cele mai amuzante răspunsuri laughing.
Măi, cred că bomba va fi când va vedea rezultatul testului de sarcină. Eu i-am urat o seară plăcută, că aşa obişnuiesc să fac după ce dau un răspuns. În fond, nu e vina mea că a făcut sex neprotejat.

| Papusik a răspuns:

Cred ca e posibil sa fii insarcinata.
Mai fa un test, dar fa-l dimineata.
Succes! love struck

| Lullabies a răspuns:

Stai linistita, poate fi de la stres sau poate fi o dereglare hormonala. Daca testele au iesit negativ, in mare parte nu ai de ce sa te ingrijorezi.

| alexa6808 a răspuns:

Nu te ingrijora atat crd ca e vorba doar de o intarziere!

| gogosicaaa explică:

Am facut altul ieri dimineata, negativ si acesta.eu m-am exprimat gresit, am zis ca mi-a intarziat mai mult de o luna in sensul ca peste cele 28 +/- de zile.au mai trecut cateva. aproape 2 saptamani.dar nu inteleg. testele negative.dar menstruatia nu-mi vinestraight face