| ciuky17 a întrebat:

Buna
Am si eu o intrebare.
Pai sa va zic dsp mine intai. Am 17 ani, si imi place un tip din liceu, dar nu ne cunoastem personal. Nu am vorbit niciodata. Doar l-am vazut, si mi-a si placut.
Intrebarea mea este: Cum sa intru cu el in vorba?
Daca ma duc la el, si il intreb daca vrea sa iasa cu mine dp ore, si facem cun si etc, credeti ca o sa se sperielaughing, sau ma rog, sa fie o situatie ciudata. voi ce ziceti?
Ce pareri mai aveti?
Nu vreau niste raspunsuri rautacioase happy.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| SkaterBaa a răspuns:

Deci in general oricarui baiat ii plac fetele care il abordeaza asa happy
Du-te la el si spune-i clar ca ii oferi sansa sa te cunoasca iesind dupa ore undevawinking
Funda?happy

13 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Fa-te remarcata cumva, sa te observe singur,sau daca are facebook ii poti trimite cerere de prietenie. Daca intrii tu prima pe el, acesta nu se va mai simtii baiat.Cel mai bine este sa astepti ca el sa initieze primul pas, altfel te va crede obsedata. Succeshappy

| ciuky17 explică (pentru Amelya02):

Nu are facebook din pacate sad. am asteptat sa ma observe cam jumătate de an laughing)))

| daniela4853 a răspuns (pentru ciuky17):

Si eu sunt pusa in aceeasi situatie.imi place de un tip dar el nu ma cunoaste.de la inceputul sem 1 incerc sa ...nu stiu...sa intru in vorba cu el dar nu pot pentru ca nu-l cunosc.ce pot sa fac? chestia cu facebook-ul ar merge dar el nu ma cunoaste. oare o sa-mi accepte cererea de prietenie?

| ciuky17 explică (pentru daniela4853):

E bine ca are fb happy. normal ca o sa iti dea, hellooo, in ce secol traim?

| Amelya02 a răspuns (pentru ciuky17):

Ahhh,pai atunci ce sa spun. daca esti mai indrazneata, intra in vorba cu el cumvahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa ii lasi lui sansa sa te placa,daca te va placea, va incerca el sa te cucereasca si sa te abordeze, e mai frumos si baietilor nu le place sa fie ei vanati.Hmm,da-te asa pe langa el,arunca-i cate o privire,un zambet inocent,priveste'l intens,mai fa cate un gest dinasta,nu te da la el direct,aranjeaza'te,dar nu iesi in evidenta in mod enervant,sau cand treci pe LG el cu vreo pr poti sa zici ca iti place de un tip cu care nu te cunosti,dar dupa ce ii arati prin gesturi ca il placi. Daca nu functioneaza,inseamna ca nu e atras de tine, nu esti genul lui, sau poate are prietena.Si mai e si varianta cu facebook'ul,sa ii dai cerere de prietenie,sa ii lasi vreun comm vreun like, sa vezi daca iti lasa si el, apoi sa incepeti sa vorbiti asa incepeti sa va cunoasteti virtual.Si dupa aia mai faci complimente finute sa vada ca il placihappy

| Ady3835 a răspuns:

Te duci la el cand e singur si ii ceri numarul lui daca e mai timid...

| ciuky17 explică (pentru Ady3835):

Nu stiu daca e timid sau nu, dar nu ti se pare cam mult, sa ii cer nr de tel, dat fiind ca el nu ma cunoaste. big grin

| IZABELLA_5617 a răspuns:

Si eu sunt pusa cateodata in situatia asta...dar daca asa cum zici tu e cam direct, incearca prin niste prieteni comuni sau du.te cu un grup de fete pe langa el si baga.te in seamasmug

| ciuky17 explică (pentru IZABELLA_5617):

Nu prea avem prieteni comuni.
in general nu sunt asa directa, deci in niciun caz nu ar merge cu un grup de fete happy

| IZABELLA_5617 a răspuns (pentru ciuky17):

Atunci.incearca ceva mai usor,mess, facebook smug adica aici sa ii spui sa va intalniti, e mult mai usor :* pupici si succes! a, da-mi idul tau sa mai vb smug sunt curioasa de ce o sa reusesti.

| ciuky17 explică (pentru IZABELLA_5617):

Adi.aditza93 :*

| ciuky17 explică (pentru IZABELLA_5617):

Adi.aditza93