| AlinaMB a întrebat:

Am si eu o intrebare si mi-ati fi de mare mare ajutor daca mi-ati raspunde. Am avut in urma cu vreo 3 saptamani contact sexual neprotejat in ultima zi de menstruatie. Acum menstruatia trebuie sa imi vina pe 25/ 26 conform ultimei dati. Nu vine mereu chiar pe aceeasi data, cateodata mai devreme sau mai tarziu. Am citit despre simptomele unei sarcini si am observat ca burta mea este putin umflata de la buric in jos si am o secretie vaginala mai abundenta. Insa acesta este un lucru care mi s-a mai intamplat cateodata inainte de menstruatie. Pot sa dorm pe burta, nu am greturi, nu sunt obosita, nu ametesc. Deasemenea am auzit ca unele simptome sunt insotite de constipatie, iar eu nu am acest lucru. Singurul lucru pe care il observ este burtica umflata atat. Se poate ca burta sa se mareasca atat de repede. Sun destul de panicata si va rog frumos sa imi spuneti si parerea voastra. Multumesc

2 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Eu cred ca nu esti insarcinata daca nai simptome. daca nu a ejaculat in tine nu ai ramas. stai faragrija dar daca vezi ca iti creste burta du-te la medic

| AlinaMB explică (pentru inger02):

Ms mult pentruraspuns. Problema e ca e terminat... dar stiu ca in perioada menstruatiei mai ales in ultima zi, riscul este mai mic pentru ca nu este o perioda atat de fertila. nu prea ma pricep este prima si ultima oara cu siguranta cand o fac neprotejat. Ma gandeam ca as putea avea aceasta problema cu burta umflata si din cauza pastilelor pe care e iau? I Am niste antibiotice ft puternice si in Ultimele 2 saptamani niste vitamine.