| deedeeutza a întrebat:

am si eu o mare problema, deci acum cateva zile m-am certat cu iubitul meu cu care sunt d 5 luni love struck este un dulce dar m-a suparat acum vrea s ne impakm si o s il iert dar prietena mea cea mai buna a fost combinata cu varul lui dar nu s-au mai inteles si ea i-a dat papucii. el nu mai vrea sa fie cu ea dar ea tine l el.de vreo cateva zile varul iubitului meu se da l mine foarte tare, prietena mea a vazut dar se site groaznic...eu nu i-am spus iubitului meu d c face varul lui dar nu vreau sa se certe cu el din kuza mea adica se inteleg foarte bine si nici nu vreau s mai sufere prietena mea sad. nu stiu c s fac am incerkt s ii explic ca eu il iubesc p iubitul meu dar tot imi spune ca iubitul meu nu m iubeste, ca m inseala. voi c spuneti s ii spun iubitului meu?(m simt si prost ca prietena mea il iubeste iar el s da l minesad)

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, draga nu ii ascunde nimic iubitului tau, cel mai bine ar fi ca el sa afle adevarul, sa stie cum sta treaba, nu te lua dupa vorbe ca nu e deloc bine, trebuie sa ai incredere in prietenul tau si sa nu bagi in seama ce se aude, ca lumea vorbeste.de barfe si minciuni e plin poduhee hee... vb cu el ca sa se rezolve problema asta, spune-i varului prietenului tau sa te lase in pace si spune-i ca ii vei spune tot iubitului tau daca nu iti da pace, e cazul sa te impui ca nu are rost sa afle mai tarziu prietenul tau si sa iti reproseze ca nu i-ai zis ce s-a intamplat, fi cu incredere in prietenul tau!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spune-i iubitului tau si impaca-te cu el cat mai repede ca sa scapi de varul lui! Daca ai msj de la respectiv in care se da la tine, cu atat mai bine, arata-le prietenului tau!

| Alisa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai o discutie cu iubitul tau si sa ii spui exact cum stau lucrurile. nu se stie, dar poate apoi varul lui ii va spune cine stie ce minciuni despre tine, si iubitul tau le va crede, va da vina pe tine, ca tu nu i-ai spus, etc. asa ca fi sincera cu iubitul tau. bafta.

| madalicious a răspuns:

Baga ala informatii false intre tine si iubitul tau varsu te minte si nu e bine. Daca te impaci cu iubitul tau trebuie neaparat sa ii spui si ce a facut varsu, astfel nu se va invata minte si va continua crezand ca iti place.

| pelu a răspuns:

Sunt doar strambe! nu t lua dupa gura lumi. happy nu te poate ajuta nimeni in privinta asta! poate varusau nu-l suporta cine stie ce e intre ei thinking nimeni nu poate sti decat ei 2... eu zic ca sunt strambe si sa nu te iei dupa varul lui!
Bafta