| Vanille1248 a întrebat:

Bunahappy Am si eu o mica problema. de cateva zile imi place de un baiat super dragut, el a avut o relatie pana acum 1 saptamana. Noi 2 ne cunoastem de mult timp, suntem prieteni buni de familie, pana acum eu nu am simtit nimic pentru el, il consideram doar un prieten. Ei bine acum lucrurile sau schimbat am inceput sa il vad altfel, el imi da semne ca ma place, adica stiti voi, se uita mereu la mine iar cand ma uit si eu la el zambeste si lasa capul in jos, m-a luat si de mana, vine mereu la mine in clasahappy dar totusi cred ca inca mai tine la fosta lui iubita, pentru ca au fost ceva timp impreuna. Acum eu nu stiu ce sa fac, daca ma intreaba daca vreau sa fiu cu el ce ii zic? Mie teama ca o sa se impece cu fost, si eu o sa sufar. Va rog ajutati-ma cu un sfat, orice.
P.S: aman2 avem 15 ani
Funda:*

Răspuns Câştigător
| pinkflower a răspuns:

Pai vezi si tu ce semne mai da.....mai asteapta putin, poate face asa doar pentru. o perioada de timp apoi nu va mai da nici un semn ca te place. Daca va continua cu semnele dai si tu cateva semne ca il placi. Apoi daca te intreaba daca vrei sa fi cu el, lasa-l putin, refuza-l, lasa-l sa insiste, sa doreasca sa te aiba cat mai repede. Apoi ii vei ceda si veti fi impreuna. Si cu asta il vei ajuta sa uite si de fosta iar voi doi veti fi impreuna fericitihappy. Bafta!happy

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

VOrbește de la bun început cu el și îi spui așa dacă îți propune.
Aveți 15 ani pentru dumnezeu nu e capătul pământului.

| patri a răspuns:

Eu zic sa il ti un pic pe jar asa... Momentan nu stii daca vrea sa stea cu tine pentru ca esti draguta sau ca s-o oftice pe fosta. Daca iti cere prietenia ii spui ca vrei sa-l cunosti inai. Va plimbati, iesiti la un suc, vorbiti la tel, si daca tu consideri ca baiatul chiar te place si merita atunci... PE EL! smug