| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema tongue
E un baiat pe care il plac mult si nu stiu ce sa fac. E mai mare cu 5 ani ca mine (are 18 ani :-s)
Eu am facut rost de id lui, i-am bagat id in lista de mes. Am vorbit cu el, radem. Si afara se baga in seama cu mine, glumeste cu mine. dar nu stiu ce sa zic...nu cred ca ma place. Intr-o zi o prietena vorbea cu el si dupa ea a venit la bine si mi-a zis ca s-a uitat la mine...
Eu as vrea sa ii zic ca imi place de el dar mi-e frica dupa sa nu ma creada disperata sau ceva de genul...nu vreau ca dupa sa nu ma mai bage in seama.
Ce sa fac? (vreau sa mentionez ca el a mai stat cu o fata de varsta mea big grin )

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Chiar daca te place...esti prea mica pentru el. La 18 ani ii trebuie altceva decat tie la 13. Poate peste cativa ani happy

| Mao a răspuns:

Dar ăia de vârsta ta ce au? Sunt prea mici? Realizezi unde poţi ajunge din cauza unei atracţii pentru unul cu 5 ani mai mare când tu eşti încă un copil?
Dacă el se uită la copile, îţi dai seama că de fapt nu are şanse la cele de vârsta lui, aşa că încearcă unde poate. La 13 ani, 14, copiii sunt uşor de înfluenţat, manevrat. La 14 ani începi să te mai gândeşti la consecinţe, dar foarte rar!
Nu te crede disperată, stai calmă. Sunt sigură că se va gândi la asta, şi de va fi să fiţi împreună, pun de asemenea pariu că într-o lună - două se plictiseşte şi te vedem pe aici întrebându-ne ce să faci.

| oCiudata a răspuns:

Buna,eu zic sa incerci sa ii spui printr-un mesaj pe mess sau chiar in fata daca tu chiar asta simti.Dar daca faci acest lucru trebuie sa te gandesti ca un baiat la varsta lui se gandeste si la alte chestii(stii la ce ma refer).
Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| Kassandra_9578 a răspuns:

Esti prea mica pentru unu de 18! Da, vb dar realizezi ca daca nu l-ai vz niciodata poate sa fie orcine! Lasa prostiile si fa-ti unu de varsta ta(13 14 15 12) dar sa nu exageram unul de 18? Mai ziceam daca u aveai 19 si el 24 dar inca esti prea mica... Tine legatura cu el, ii zici care-i faza si sa te astepte un pic daca vrea neaparat sa fiti impreauna daca nu...lasa, ramane-ti doar prieteni!

| AdRiAn_9543 a răspuns:

Nu te baga cu astia de 18 ani pentru ca ei au in cap numai sex!

Si o sa regreti daca vei lua aceasta decizie, o sa te bata la cap toata ziua sa va culcati impreuna, iar el va deveni tot mai obsedat dupa tine pentru ca esti mica si nu gandesti!

| Biscuiteee a răspuns:

Spune'i
Nu ai de ce sa te temii.

| BaяbieGυяl a răspuns:

Eu zic sa nu te atasezi de el fiindca baieti de varsta lui vor si sex dupa parerea mea fa'ti un iubit mai mik gen 16 ani maxim, daca si el te iubeste sufleteste e ok dar nu numai fizic. sper ca te-am ajutat

| crixus a răspuns:

Pune pe o prietena sa il intrebe ce parere are despre tine cu adevaratwinking