| Ellyyy a întrebat:

Am in lista de messenger un baiat din liceu, nu e in clasa cu mine dar avem aceeasi varsta. Mie imi place de el, dar nu ma baga niciodata in seama pe mess. I-am scris de doua ori, a doua oara cand am vorbit la inceput vorbea cam sec, apoi si. a dat drumul si a vorbit mai mult si mai prietenos, am discutat niste chestii legate de scoala, prieteni etc, iar la sfarsit a devenit iar sec. Problema e ca dupa aceea nu i.am mai scris, pentru ca nu am vrut sa creada ca sunt disperata, si nici el nu mi. a mai scris. La scoala nu am vorbit niciodata, eu sunt mai timida, uneori se mai uita la mine dar nu vorbeste niciodata cu mine. Nici eu nu am vorbit cu el pentru ca in majoritatea timpului este cu prietenul lui cel mai bun, iar cand ramane singur, doar se uita la mine, iar eu nu am curaj sa vorbesc cu el, daca ma considera o disperata? In continuare nu imi scrie pe mess, si eu cred ca nu e interesat de mine. Eu i.as scrie, chiar mi.as dori sa vorbim, dar imi este o frica incredibila ca ma va crede disperata sau ca sunt moarta dupa el etc. Deci, credeti ca nu ma place, si nu vrea sa aiba de a face cu mine? straight face

2 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Ellyyy,lasa ca el doar singur poate este timid,dar poate nu poate raspunde pe mess ca are probleme cu calculatorul sau poate ca nu are calculator si foloseste unul public,dar stii eu asta nu cred,eu insa cred ca te place,dar nu vrea sa aiba relatii,la mine tot asa s-a intimplat cu o prietena ca eu totimpul ii scriam,iar ea nu imi raspundea,iar la scoala vorbeam, dar foarte rar si totusi nu vreau sa te supar, dar eu cred ca el nu te place.Nu stiu,dar te rog nu fi timida caci trebuie sa fii curajoasa, intelegi? Bafta, incearca sa il intrebi daca te placewinking

| Ellyyy explică (pentru STEFANXxX):

Nu m.am suparat, stai linistit, si eu mi-am cam dat seama ca nu ma place dar nu stiu.am sperat ca poate ma considera macar draguta. happy