| FrozenloVe a întrebat:

Am si eu o mica problema si vreau sa ma ajutati daca puteti puppy dog eyes.

Deci acum 2 ani in urma am fost impreuna cu un baiat S. Ma intelegeam foarte bine cu el. Eram un fel de cei mai buni prieteni. Dupa ceva timp el a plecat in Italia si a stat acolo cateva luni, am mai pastrat legatura, dar nu vorbeam excesiv de des. Cand s-a intors, mie a inceput sa imi placa din nou de el si chiar foarte mult. Am inceput sa vorbim pe mess iar. asa mult, si am iesit afara cu el. Afara, S. m-a tinut tot timpul in brate si m-a tinut de mana. Deci am fost foarte apropiati. Ca si cum am fi impreuna. Si toata lumea ne intreaba daca suntem sau nu. :-s. Si el spune ca nu suntem. Dar nu stiu ce sa mai cred, pentru ca sunt ore in care el este pe mess dar nu ma baga in seama, dar cand vorbim imi da pupici si d'astea. Deci cand iesim afara suntem foarte apropiati, ca si cum am fi impreuna. Nu stiu ce sa mai cred. Ma place sau nu? Si daca ma place de ce nu vrea sa fim impreuna? Am uitat sa mentionez ca i-am spus inainte sa iesim afara ca imi place de el si el a raspuns : " Si mie de mine ". In fine. eu ce ar trebui sa fac in privinta asta? Sa ii dau la fel de multa importanta ca pana acum, sau.? Ajutati-ma va rog puppy dog eyes Multumesc.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul ti-a prins slabiciunea pentru el si acum se joaca cu tine. Asa se intampla atunci cand te ia gura pe dinainte. Fa un pas inapoi si asteapta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te vrea doar pentru placerile lui.
Tu tii la el, iar el nu, si asta s-a vazut mai ales cand ti-a raspuns "Si mie de mine". Doar cand am citit raspunsul asta dat de el, imi vinea sa-l bat, ca nu te merita.
Deschide ochii.

| NuMaContrazice a răspuns:

Eu zic sa nu-l mai bagi in seama o perioada, ca poate nici el nu stie daca te place sau nu si prin perioada asta de indiferenta din partea ta l-ai putea ajuta si pe el sa intelega ce simte si si tu ai vedea daca te place (daca te cauta si daca iti spune ca te place).
Mai poate sa te simta doar ca pe o sora, si nu ca pe o prietena, dar atunci e nesimtit pentru ca mai iese cu tine pentru ca nu face decat sa te faca sa suferi.Eu iti recomand sa incerci sa te indepartezi de el.

| TeddyPaul a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba de o "distractie" pentru el.Ar trebui sa te porti normal cu el de fata! Nu ii mai arata ca iti place de el! Nu il mai lasa sa te ia in brate s-au de mana! Pe mess la fel.Lasal pe el sa intre in vorba cu tine i-ar daca nu o face lasa-l in pace! Daca el ti-a raspuns cu un "SI MIE DE MINE" atunci nu cred ca ar fi vorba de o iubire de la el catre tine.

| Jijell a răspuns:

E cam egoist la faza "si mie imi place de mine". Depinde totusi pe ce ton a spus-o, poate era o gluma. Si eu zic chestii din astea de multe ori, dar o fac in gluma, la mine felul in care ma port spune cine sunt, ca de vorbit vorbesc o gramada de prostii.

Probabil cand sta pe calculator se joaca, si de asta nu iti raspunde pe mess.

Daca fata in fata se poarta frumos, nu ar trebui sa iti faci griji pentru asta. Eu zic sa-l intrebi ce are de gand cu tine, dar fara sa-i dai de inteles ca il placi. Daca spune "doar amici" si tu vrei altceva, atunci nu mai fi amica lui un timp, distanteaza-te, si va veni singur daca vrea o relatie.