| Lol1ta a întrebat:

E prima oara cand postez ceva de genul pentru ca am o situatie care ma cam "frustreaza" sa zic asa. Eu o sa incerc sa povestesc pe scurt: eu am 22 de ani, el are 24 de ani. Ne cunoastem de aproximativ 5 ani de zile. Eu am fost impreuna cu un prieten de-al lui timp de 3 ani si ceva, in tot acest timp tipul despre care vorbesc s-a tot dat la mine, imi tot cauta prezenta, mi-a spus de multe ori ca sunt speciala pentru el,eu l-am refuzat mereu pe motivul evident, ca eram impreuna cu prietenul lui si nu se avea loc de asa ceva. Totul bine pana aici, intr-un final am devenit buni prieteni, vorbeam orice, absolut orice. Ne intelegeam foarte bine ca oameni,vorbeam mai non-stop, incepusem sa iesim amandoi afara, singuri,ba chiar incepusem sa tin si eu la el cum tinea el la mine. Intre timp baiatul cu care eram, a decis sa ne despartim( Ma ignora totul uneori, cand am incercat sa vorbesc despre asta, el a zis ca asa e el si ca daca nu-l accept asa mai bine ne despartim. Asta am si facut.), de cand m-am despartit am inceput sa leg oarecum o relatie cu acest baiat, ne vedem mai zilnic, vorbeam zilnic ore in sir, ne tineam in brate non stop si ne sarutam la fel de des, ne spuneam"te iubesc"si toate astea. Eu mereu i-am spus lui ca vreau o poveste de dragoste reala, el fiind mai player in trecut, mi-a povestit aceste perioade si mereu imi spunea ca cu mine este diferit, nu ma poate mintii, ca eu mi-as da seama si ca eu sunt speciala. Apoi a primit o oferta de lucru in strainatate, a plecat, spunea el pe atunci ca pentru o luna: dar a fost un an laughing, in fine, cand a plecat am vorbit o perioada la fel, zilnic, cu alceleasi vorbe, apoi au urmat lunile de tacere. Nu ma mai cauta, nu-mi mai scria deloc. Cand l-am mai contactat eu mi-a spus ca el e bine acolo si crede ca merit ceva mai bun si eu, sa-mi vad de viata. Asta am facut. Timp de un an de zile n-am mai vorbit. Reluasem legatura iar acum 4 luni, cand incepusem iar sa vorbim des, insa doar ca prieteni apropiati zic eu. A venit si clipa in care el a venit in tara si ne-am vazut, ne era dor unul de altul(cel putin mie imi era laughing ) unde am ajuns pentru prima oara in pat( mentionez ca el isi dorea mult lucrul asta, mereu imi spunea, dar eu il mai refuzam), unde s-a intamplat ceva ce nu credeam ca o sa vad la el: nu a avut erectie. El mi-a spus ca e din cauza ca nu vrea sa-si bata joc de mine, ca stie ca eu vreau o dragoste frumoasa si el nu mi-o poate oferi, ca o sa aiba resentimente daca facem asta, si ca in fond mai are si o iubita pe afara. Grozav. Eu m-am simtit groaznic, pe langa faptul ca are o iubita dar si ca practic, poate nu-l mai atrageam la fel dezbracata? Nu stiu ce sa spun. Sa cred motivul lui? Sau poate de rusine a zis asa, de la emotii? Voi ce credeti? big grin Multumesc anticipat

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am auzit si vazut multe, dar asa "scuza" inca nu. Chiar daca mai are una afara, nu asta putea fi motivul. Daca nu a avut erectie, trebuia sa prelugiti preleudiul - daca ati avut asa ceva! - si tu sa il mangai si s ate joci cu el, pana se facea tare!
Literatura de specialitate mai mentioneaza si riscul ca tu sa fi mirosit a ceva neplacut lui - chiar daca e un parfum scump, nu pica bine oricarui nas! sau tu de emotie, daca sexul nu era programat dinainte, sa fi transpirat excesiv la subtiori, sau jos sa nu fi fost proaspat spalata, sorry, se mai intampla! Posibil si ca formele tale, dezvelite, sa nu fi fost pe masura viselor lui.
Nu ai spus nimic, daca si cat si cine pe cine a dezmierdat/preludiat mai pasional.
Poate esti mai plinuta si nu i-ai placut si l-ai inhibat, etc. Nu dispera, ce lui nu i-a placut, altuia ii va placea si ti-o va trage in draci, in compensatie!

| Lol1ta explică (pentru PsihoSex):

Multumesc pentru raspuns, poate nu am fost foarte detaliata. Nu miroseam a nimic neplacut, Doamne fereste. Nici plinuta nu suntlaughing El a fost cel care a initializat tot, mi-a facut chiar si-un oral mic, si chiar imi spunea ca sunt dulce cum ii place lui. Pur si simplu, a murit in momentul in care a introdus-o. Bineinteles ca dupa am incercat si eu sa l sarut, sa l mangai, oral...dar el m-a oprit dupa un timp si mi-a spus ce am scris mai sus, plus alte povestioare de genul ca ii s-a mai intamplat asta si ca eu i-am vorbit asa frumos despre dragoste incat crede ca are si el nevoie de femeia aia "a lui". de la episodu asta ne-am mai vazut la niste partyuri, la una dintre ele ma tot lua in brate si saruta, avea si erectie bineinteles si mi tot spunea sa plecam de acolo..naveam cum sa plecam impreuna din pacate, deci n am facut sex, a doua zi mi-a spus ca nu mai tine minte decat ca m-a luat in brate de cateva orilaughing) apoi ne-am vazut iar inainte sa plece si m-a luat in brate strans timp de cateva minute si mi-a zis ca nu e bine ce facem... si sa nu imi fie dor de el. De atunci nu mi mai scrie, eu i am mai scris lucruri banale.la care raspunde sec. pe mine ma doare ca eu simt ceva pentru el si nu stiu daca el a facut-o vreodata sau doar s-a jucat atata timp.

| PsihoSex a răspuns (pentru Lol1ta):

Fata draga, e foarte bine ca nu miroseai neplacut, dar, e clar, mai ai foarte multe de invatat. Fara sa stii poti mirosi a ceva foarte scump, dar care sa nu placa nasului masculului!
"Ti-a facut chiar si un oral mic." Desi am niste ani si ceva experiente, inca nu am auzit asta, sa existe "oral mic" si deci si altele mijlocii probabil si altele "mari". Scopul sexului oral este de regula, in cadrul preludiului, sa te destinda, sa iit placa, sa iti creasca placerea, sa pregateasca vaginul pentru penetrarea normala cu penisul sau un dildo sau virbator, dar, Essentialmente, este ca sa iti ofere cel putin un orgasm, sau mai multe, care, pe cale de consecinta logica fiziologica, te vor ajuta sa ajungi mult mai usor la orgasmele vaginale!
"A murit cand a introdus-o." Daca aveai mai multa experienta, adica mai multi parteneri, ai fi stiut, daca ai fi si dialogat sincer cu ei, ca, asa cum noi suntem diferiti in dotarea noastra, si tu, ca vagin primitor de penis, nu esti la fel ca toate celelalte, adica oferi o anume senzatie specifica tie!
Este foarte posibil ca el sa isi fi adus aminte, prin contrast senzorial, de alta, in care s-a simtit super! Sa nu intelegi gresit! NU e vina ta! E doar hazardul.
Deci, e oricum foarte ciudat, erai dulce cum ii placea lui, dar nu a continuat pana te-a orgasmizat, ba, mai mult, cand ai incercat tu sa ii faci, "el te-a oprit dupa un timp." Cat timp?! Dece nu ai continuat, de ce nu ai insistat?! Daca continuai, sigur il intareai si putea sa te penetreze! Oare de ce amandoi v-ati comportat astfel incat sa nu fie si sexul?!
Iar alta data te imbratisa si avea si erectie, bineinteles, spui tu. Dece nu l-ai invitat, daca tot ai remarcat erectia, sa isi ia revansa, ca un cavaler adevarat?! Desi, repet, daca tu insistai la faza cu oralul, il puteai avea in tine! Acum, cat timp si cat de tare, si daca ajungeai si la orgasm, e alta discutie!
Tu nu stii de Petting?! Arta erotica de a te simti bine, de a face tot ce tine de atingeri, mangaieri, sarutari, si stimulari orale reciproce, chiar si pana la ejaculare, dar Fara a penetra vaginul cu penisul, ci eventual digital, pentru stimularea punctului G, cel atat de magic oferitor de orgasme super?!
Poate ar trebui sa incerci, daca se mai iveste ocazia, sa ii sugerezi sa iti acorde revansa, daca tot zici ca tii la el. Dar, nu ignora ca s-ar putea sa fie bine, cat si nu prea.
Poate gasirea altuia, onest, pasional si care sa tina la tine sincer, fara figuri, si cu care sa faci o vreme - cateva luni - doar Petting, si apoi si sex, ar fi cea mai buna solutie!
Nu uita ca sensibilitatea vaginala si clitoridiana nu este identica la voi! Unele o au foarte mica, si trebuie multa practica si stiinta, plus practica!, ca sa evolueze pozitiv erotic senzorial!
Ma tot gandesc si nu reusesc sa inteleg, de ce nu ti-a facut oralul pana te-a orgasmizat?! Mai ales daca erai dulce, asa cum ii placea lui?! Plus ca sigur devenea tare si putea presta! Sau tocmai de asta nu?! Si daca da, de ce oare sa nu fi vrut sa te aiba?! Mare dilema!
Success!

| Ririru a răspuns:

Buna,

Nu sunt baiat sa pot sa-mi dau cu parerea, dar eu cred ca daca ar simti intra-devar ceva pentru tine, nu te-ar lasa sa-ti pui intrebari. Daca cineva se comporta cu tine de parca nu-i pasa, cel mai bine il crezi. Daca ei vor regreta sau nu, nu este problema ta. Impune-ti ca accest om nu-ti face bine si vezi-ti de viata, n-are rost sa te gandesti la el, cum ti-a spus si el. Stiu ca e greu, dar daca te chinui nu faci bine. Pune-ti intrebari, ai fi tu asa fericita daca ai avea o relatie cu el? Pe plan sexual vad ca nu te-ar satisface laughing Uita-l, serios. N-are sens. Axeaza-te pe cineva care chiar te iubeste.

| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa erectiei s-a datorat/produs pe fondul unor factori psihico-mintali, care pe moment i-au provocat o inhibitie transformata intr-un fel de "disfunctie sexuala" independenta de vointa lui. In nici un caz esecul suferit, nu s-a produs din cauza formelor tale mai ales ca erai dezbracata, nud, iar o astfel de stare de fapt, de regula invie "din morti" madularul oricarui barbat. A fost o stare jenanta, dar de care se face vinovat doar partial fiindca mai mult ca sigur a aparut pe fond....psihic/nervos. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Erectia e foarte sensibila la stimulii psihici. E clar ca omul a fost inhibat, altfel ar fi stat cu ea dreapta in fața ta.
Oricare ar fi motivul, sigur NU esti tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing))) Jenant! Unul din ei trebuia luat la palme! Ori el, ori ala mic.I.

| Lol1ta explică (pentru anonim_4396):

Adevarul e ca nici eu nu ma simteam prea confortabil, imi era frica sa nu fiu si eu doar una de pe lista lui, avand in vedere cat timp nu am vorbit. Eu toata perioada cat a fost plecat m-am gandit numai la el, la tot ce mi-a spus dealungul aniilor, desi a trecut un an si ceva de cand e plecat eu inca imi amintesc povestea noastra de parca a fost ieri laughing In prezent, dupa chestia asta, el nu mai vorbeste cu mine. Cand incerc sa vorbesc cu el ma trateaza cu raceala. Iar eu iar sufar si ma gandesc non stop la el, in anul asta ma incercat mereu sa-mivad de viata, sa nu-l caut chiar daca simt ceva pentru el, ma gandeam zi si noapte la el, citeam conversatii, ma uitam la cadourile de la el zilnic.Eu chiar simt ceva pentru el si am ramas masca, ma doare faptul ca nu mai vorbim, si as vrea sa inteleg: nu mai vorbim ca poate ii e rusine sau nu mai vorbim pentru ca eu am facut parte dintr-un joc de-al lui, si totusi daca scopul a fost sa ajung in pat cum de nu a facut nimic? O fi adevarat? Mi-a mai spus si ca se simte foarte prost fata de exul meu, ca are resentimente pentru ca s-a dat la mine perioada cand eram impreuna (in prezent ex ma cauta sa ne impacam si el stie asta, mi-a bagat-o si pe asta, ca se simte prost fata de el). Chiar nu stiu ce sa cred. Pe mine m-a frustrat un pic, ori si-a batut joc de mine, ori nu mai stiu... cert e ca eu nu o sa-l mai caut...