| Lolly184 a întrebat:

am si eu o mica problema. Stiu s`au mai pus intrebari de genu`. De cateva luni plac un baiat. De fiecare daca ma uit la el sa ii dau de inteles ca il plac, iar de fiecare data cand ma uit la el si el se uita la mine. Pe moment ma blochez.si nici unul din noi nu zambeste, doar ne uitam insistent unul la altu. Eu sunt mai timida. dar el nu este asa de timid. De ce credeti ca se uita asa la mine? Eu ma indoiesc ca ma place, dar totusi este ciudat. Cum as putea sa ii dau de inteles ca il plac? de spus nu as putea sa ii spun. Va rog sa ma ajutati daca puteti. Mersi :*

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

El se uita la tine pentru ca te studiaza,incearca sa descifreze mesajul pe care il trimiti,nu stie si nu poate intelege de ce te uiti la el. Daca ii vei zambi,totusi, in timp ce va priviti, va intelege ca-l placi.Si,cum nu e timid, daca-i placi se va apropia el de tine.Deci,zambeste-i.

| Zenithf a răspuns:

Eu ma gandesc ca ii place de tine, dar poate are ceva retineri ca sa se apropie de tine. Poate datorita faptului ca esti timida, sau ca ti-ai face o parere rea despre el daca ar face asta. Sau ca nu vrea sa se implice intr-o relatie de felul asta cu o colega.
Incearca sa te apropii mai mult de el.

| alliwtsa a răspuns:

Mai bine il faci pe el sa te placa, in cazul in care ii spui, lui s-ar putea sa nu-i placa de tine si te vei face de de ras...deci,pozeza pentru el intr-o fata drsguta, simpatica, su capul pe umeri si amuzantawinking

| raluca18 a răspuns:

Incearca sa fii tu.Zambeste-i incarca sa vb, in final isi va da seama cu siguranta. multa bafta

| anonimanonima a răspuns:

Mai intai castiga-i increderea.
big grin
deveniti prieteni buni
mergi in parc cu el sj prietenii tai
siiiiii.,...smugsmug
hee hee

| pitcrv a răspuns:

Prietenu u ar putea fi timid si de aceea nu are curaj sa zica nimic, chiar daca nu pare timid baieti au si sentimente ascunse,
cel mai bine ai incerca sa iti ei inima in dinti sh sa vb cu el

| bluemoony a răspuns:

Poi ar fi timpul sa mai lasi din timiditate si sa intri in vb cu el, si nu incerca sa pari ceea ce nu esti fi naturala, si daca si tipul te place o sa actioneze ellaughing