| Ald527893 a întrebat:

Astăzi baiatul de care imi place se uita foarte insistent si dragut la mine.Merg in fiecare dimineata cu el in autobuz si se mai uita la mine dar astazi se uita foarte insistent, de multe ori.
Eu il plac de 1 an si 3 luni si nu am avut curajul sa-i spun ce simt doar pentru ca nu stiu daca ma place si sunt timida la fel ca el.
Credeti ca si el are sentimente pentru mine?
(Pe langa ca se uita, face mai multe gesturi "ciudatele" atragandu-mi atentia)

9 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Sigur te place. Mai bine fă-ți curaj și spune-i ce simți pentru el.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă nu are curajul să facă el primul pas în a te aborda, cel mai bine este sa îl faci tu.
Nu ai nimic de pierdut, ai pierdut deja destul de mult timp așteptând un semn de la el.
Poți încerca prin:
- abordarea prin mesaje ( ai spus ca ești timida, prin mesaje bănuiesc că o să îți fie mai simplu) : - îl cauți pe insta, ii dai urmărire, mesaj și problema rezolvata.

| Ald527893 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Asta este si problema
I am dat follow pe insta, i-am dat si msj dar nu mi-a raspuns pentru ca nu mi-a dat follow back.Si l am rugat sa mi dea follow si nu mi-a dat

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Ald527893):

Dacă a și văzut mesajul, e clar...

| Ald527893 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Nu l a vazut

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Ald527893):

De înțeles, îl poți aborda fizic.

| blairelovesmusic a răspuns:

E bine daca se uita si el la tine, e un semn ca te place si el. Intreaba-l si tu ceva, fa conversatie cu acel baiat si stabiliti sa mergeti undeva: la cinema, intr-un parc, la teatru etc.