| Irinuta_4418 a întrebat:

am si eu o mica "problema"Sunt deja cu prietenul meu de un an si jumate.Sa trecem la subiect:Eram intr-o seara cu prietenul meu in dormitor, m-am asezat pe marginea patului, s-a pus si el tot asa, am vorbit putin. Apoi cum stateam el a inceput sa ma sarute, m-a apucat si m-a tras in pat si tot patul era al nostru.Ma saruta pe gat, pe gura si pe sani, dar in timp ce ma saruta era peste mine, insa isi controla greutatea, acest timp, nici manutele nu prea si le tinea pe acasa, ma mangaia pe picioare, fund, si pe la sani, isi baga si mina la mine in chilotei.Desi ma mangaia la un moment a inceput sa ma si stranga, iar pe gat ii simteam respiratia cu asa o pofta, el m-a tras aproape de corpu lui, si m-a pus in asa fel incat sa-i simt(...)ma cam speriasem putin, nu stiam cum sa reactionez.am ramas asa putin, apoi el parca dorea sa ma descheie la pantaloni eu totusi nu i-am permis deoarece mi-e frica sa fac asa ceva. Nici odata nu am vorbit despre sex doar ca sa intimplat cu ceva timp in urma sa imi puna mina pe la sini si eu m-am suparat, apoi el mi-a zis ca o sa astepte cit o sa fie nevoie adica cind o sa vreau eu. Sunt o fire mai retrasa de fiecare data cind ma atinge eu stau si de parca mi-ar fi rusine sa il ating si eu. ce ziceti de comportamentul lui? ce era in mintea lui? vroia doar sex de facea asa? Va rog sa imi dati cit mai multe raspunsuri.

19 răspunsuri:
| unione a răspuns:

Un an si jumatate si nu ati facut prostioare? Saracul...cred ca il dor bilutele de moare

| Allexis a răspuns:

Esti de un an si jumatate cu el si pui asa intrebari? Comportamentul lui era absolut normal. Si normal ca vroia sex, mai ales daca nu i-ai oferit asa ceva timp de un an si jumatate... Cat despre ce zice el, ca o sa te astepte cat va fi nevoie, sa stii ca nu va fi asa. "O sa te astepte" inseamna eventual ca "va ramane cu tine", dar pana cand te vei hotari tu sa faci dragoste sau sex cu el, o sa faca cu altele. Gandeste-te daca esti suficient de matura pentru o relatie sexuala. Din ce ai povestit aici, as zice ca nu esti, deci mai bine mai stai cuminte ceva vreme, invata despre ce e vorba intr-o relatie sexuala, ce trebuie si ce nu trebuie facut... apoi da, merita sa incepi viata sexuala. Cat despre prietenul tau, daca ramai cu el fara sa faceti dragoste, trebuie sa te impaci cu ideea ca va umbla si cu altele - fie si doar pentru sex - sau trebuie sa ii dai "papucii", pentru ca il incurci inutil si te incurci si pe tine.

| Allexis a răspuns:

Pai la 23 de ani cum sa nu vrea omul sex? Ii oferi sau il pierzi. Simplu. Oricum pana acum te-a inselat, cu siguranta.

| Allexis a răspuns:

Irinuta, nu baga mana in foc pentru el. Am trecut de varsta lui, am prieteni de varsta lui, am avut prieteni de varsta lui, etc. Crede-ma, nu sta nimeni la varsta aia fara sex un an si jumatate. NIMENI. Ca unii au grija sa nu se afle, da, asta asa este. Nu pricep insa de ce nu iti incepi viata sexuala, totusi. Nu mai esti copil, esti destul de matura pentru asa ceva. Nu e inspaimantator sa faci sex, ci dimpotriva. Deci? De ce nu?

| Allexis a răspuns:

Daca te protejezi, nu poate urma nimic rau. Plus, penisul nu musca, deci n-ai de ce te teme. O sa te iubeasca cel putin la fel de mult dupa ce o sa faceti dragoste.

| Allexis a răspuns:

Cu placere, Irinuta kiss

| Lexus28 a răspuns:

Intreaba-l mai pe el! E prietenul tau, de ce ti-e rusine sa deschizi subiectul? Daca inca simti ca nu ai destula incredere in el, atunci lucrurile nu ar trebui sa mearga mai departe deocamdata. Inainte de a face pasul asta, trebuie sa ajungeti la un anumit nivel cu relatia voastra, incat sa puteti discuta orice fara temeri si fara jena. Probabil lui i-ar fi placut in mom ala sa mergeti mai departe, dar tu trebuie sa ii explici ft clar ca nu esti inca pregatita si ca doresti sa aflii mai multe despre el si ceea ce isi doreste. Poate tu te superi pe el pentru ca insista, dar gandeste-te ca nici tu nu stii prea multe despre ce vrea el. Cand mai ramaneti singuri, mentioneaza-i ca ai anumite retineri cand este vorba despre sex, spune-i cum ti-ar placea sa fie, cand, vezi ce parere are si el. In functie de raspunsul pe care il primesti, poti sa iei o decizie cu adevarat.

| Lexus28 a răspuns:

Plus ca un an jumate nu e chiar asa de mult pe cat parewinking Tine minte asta. S-ar putea sa aveti nevoie de mai mult timp pentru o cunoastere cat mai deplina. Timpul rezolva multe, ai sa vezi

| smerti a răspuns:

Eu cred ca depinde de citi ani aveti ambii. Sigur ca in acel moment anume sex a vurut si nu sa vada ce culoare ai tu la chiloti. Dar sa stii ca daca tu socoti ca nu e timpul ma rog asta doar tu poti sa o stii. Iti povestesc un caz din viata mea:
Ma intilneam cu o domnisoara (virgina) cam 1 an si 2 luni si ea la rindul ei cind ajungea vorba sa o ating mai jos de nivelul curelei facea tot posibilul sa nu ajung acolo. Pina intr-o zi am spus ca gata sau da sau ba, pentru ca ma simteam ofensat de tot, sa stii ca pentru un baiat e greu sa se abtie de sex mai ales cind este excitat si este cu peroana dorita, si deci cum spuneam m-am dus seara la ea n-eam plimbat, am intrat in casa si din nou cind a ajuns vorba de ceva mai serios atunci ea s-a intors cu spatele. In acel moment m-am sculat de linga ea m-am ibracat si am plecat, la rindul sau ea simtea ca ma pierd. Peste vreo citeva zile m-a sunat si imi spune ca e gata sa faca sex, dar eu stiam ca asta o face nu din placere sau din dragoste ci doar ca sa nu ma piarda, dar eu deaja am refuzat. Mai mult nu ne-am vazut, m-i-a fost greu un timp oarecare pina mi-am intilnit viitoarea sotie cu care deja peste 9 luni am incercat patul.
Epilog: Vezi si tu cum si cit intinzi ata dar ia seama sa nu se rupa

| Kennysa a răspuns:

1.ce sa zic de comportamentul lui? e normal...
2.pai altceva ce sa vrea? normal ca asta vroia in acel moment...
Eu una zic ca este normal,si ma mir cum a asteptat un an jumatate,daca te-a asteptat atat da dovada de iubire,dar daca tu nu esti pregatita nu e nevoie sa o faci,pana la urma tu trebuie sa fii pregatita fizic si psihic, cand esti tu pregatita il poti lasa sa faca continuarea, dar totusi depinde si cati ani ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Allexis - am trăit să o aud și pe asta. Daca ea avea 14 ani, iar el 18, puteai spune.
Probabil îi este greu să te facă să vorbești. Ce aveți de pierdut? Vârsta o aveți, vă iubiți, de ce ți-e frică? Cred că v-ați săturat amândoi. De ce nu te simți pregătită? Și el te vrea, se gândește că te excită așa și că vei ceda, să îți arate că nu e chiar așa rău.
A face dragoste este un gest mai avansat în opinia mea pentru a-ți manifesta iubirea față de persoana respectivă. Nu mai e de mult un subiect tabu, toată lumea face chestia asta! Tu de ce să rămâi virgină toată viața?

| al3x15 a răspuns:

Normal ca vroia sa faketi dragoste ...sex,ca saracu a asteptat un an si jumhee hee...cat vroiai sa mai asteptewinking datii drumu la trebuie laughing

| LiFeOrDeaD a răspuns:

Da voia dragoste dar...
Dupa cum a zis am sa astept cat vrei.
Tu fiind mai retrasa el si-a dat seama.
Crezand ca tu esti gata dar ti-e rusine sa-i spui a inceput sa te atinga se te traga langa el sa-i simti penisul.
Dar de ce te superi el facea doar petting cu tine.
Se vede ca te iubeste.
Raspunde la urmatoare intrebare :
Cum te imbratiseaza pe la spate?
Te cuprinde in totalitate?
Pe la fata te imbratiseaza te bate pe umeri?
poate te vor ajuta urmatoarele 2 siteuri:

http://www.cosmopolitan.ro/......te-1761766

http://www.perfecte.ro/......bitul.html

Sper ca te-am ajutat

| elly_8688 a răspuns:

Dupa un an si jumatate cred ca e ceva cat se poate de normal...chiar cam tarziu mi se mare...asta depinde si de varsta p care o aveti.
In zilele de astazi nu cred ca e vreun cuplu care sa astepte u an si jumatate sa faca dragoste...sex...

| ion_1912 a răspuns:

Eu cred ca la momentul respectiv nu mai rezista si dorea foarte tare acest lucru. cred ca era foarte curios.sau poate te punea la incercare. vroia sa vada ce vei face tu.cum vei reactiona.sunt multe variante...dar cred ca nu mai rezista.si te dorea foarte tare.dar daca el a zis ca va astept.inseamna ca te iubeste enorm.si asta nu prea conteaza pentru el. principalul.ca tu ii esti aproape la bine si la rau...

| Irinuta_4418 explică:

Eu am 18 iar el are 23

| Irinuta_4418 explică:

Allexis nu crede ca toti baietii se gindesc numai la sex...si eu sunt sigura ca el nu m-a inselat deoarece se vede ca ma iubeste...si nici nu ar face un pas gresit ca sa ma piarda.

| Irinuta_4418 explică:

Mi-e frica si parca nu-mi inchipui sa facem dragoste mi-e rusine dar si ma tem...de ceea ce poate urma, si ca daca o sa o facem eu cred ca el nu o sa ma mai iubeasca asa cum ma iubeste acum.

| Irinuta_4418 explică:

Allexis iti multumesc pentru sfaturile pe care mi le dai.