| darkprincesskiss a întrebat:

Am si eu o micuta problema. Anul asta am intrat la liceu si am in clasa un baiat care e simpatic si ma inteleg super bine cu el, imi spune tot ce face si despre fetele cu care e si mereu mi-a zis ca eu am inceput sa-l cunosc cel mai bine si intr-un timp scurt. Dar ideea e ca mie a cam inceput sa-mi cam placa de el si nu prea stiu ce sa fac, ca el prefera sa stea cu fete mai micute din generale... In ore l-am surprins ca se uita la mine si cand m-am uitat spre el si-a intors capul. Ce sa fac? Nu prea as vrea sa-i spun ca imi place de el pentru ca nu vreau sa stric prietenia cu el. Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Dau fundita

Răspuns Câştigător
| IulianDBI a răspuns:

Incearca sa fii langa el, sa i-l sustii in continuare, iar uneori ai putea pur si simplu sa i-l pupi pe obraz fara motiv, sa ii i-l iei in brate, sa te dai la el, dar nu des, doar asa ocazional, si sa analizezi reactiile lui, daca ii place si lui poti sa continui din ce in ce mai des iar apoi la un moment dat sa ii zici ceea ce simti pentru el, si dupa parerea mea cred ca va fi un raspuns pozitiv.

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Avand in vedere ce ai spus, baiatul prezinta un interes pentru tine. Daca te apropii mai mult de el nu inseamna ca o sa-ti strici prietenia... nici eu n-am crezut ca de la o prietenie se poate ajunge la o relatie de lunga durata, dar din propria experienta iti spun ca e posibil si e si foarte frumos. Nu strica o incercare (: iti tin pumnii.

| onasis1961 a răspuns:

Fii mai drăguţă cu el, făi ochi dulci, Întrabă-l ce părere are despre tine, ce calităţi şi defecte crede că ai! Nu face tu prima pasul lasă-l să fiarbă în suc propriu! Dacă te place, până la urmă o să se de de gol! Baftă şi să fi iubită maxim!

| ValyCoolBoy a răspuns:

Cel mai simplu, oricarui baiat ii place sa auda ca unei fete ii place de el e imposibil k el sa strice prietenia cu tine den motivu asta. Si mai bine ii spui k il placi si vrei cv mai serios :*... asa ca succes.batting eyelashes

| AndradaE a răspuns:

Dupa descrierea ta e clar ca te place, dar te considera mai speciala probabil si nu ar vrea sa procedeze gresit. Ofera-i timp si nu fi foarte dificila. Poate l-ar ajuta. Dupa cum spui cred ca va potriviti bine. De multe ori cei mai buni prieteni fac cupluri frumoase. happy Succes cu el happy

| emilia24 a răspuns:

Este ceva dificil si presupune un risc...dar tu va trebui sa ii spui asta pentru. ca eu cred ca si el te place. spune-i pana ce nu va fi prea tarziu. daca nu ii spui acum vei suferi mai tarziu.