| anonim_4396 a întrebat:

Sunt asa de confuza in legatura cu un lucru, sunt clasa a 10 a; la inceputul anului am intrat in liceul la care visam, acolo am intalnit diversi adolescenti cu diverse gusturi si pasiuni, am discutat liber, deschis, insa am observat un baiat care nu m-a bagat nici pana la ora actuala in seama; am observat ca are o capacitate foarte buna si ca este unul dintre acei baieti la care visam; Nu i-am dat importanta pana acum o saptamana cand am observat ca se tot uita asa adanc la mine si am intors capul nestiind ce sa fac, nu am schimbat 2 vorbe de la inceputul anului pana acum si e ciudat deoarece am observat ca e cel mai popular; cu celelate fete vorbeste, chiar si cu cea mai "incompetenta' fata in clasa; el este popular in liceu, insa nu inteleg de ce este asa de distant fata de mine, nu stiu cum sa-l abordez.nu-l cunosc prea bine. Si am observat ca este "acel gen" de baiat care te face sa te simti ok; Parca nici nu ma cunoaste.insa acum o saptamana s-a uitat atat de adanc la mine, nu numai o data. Oare are ceva cu mine? Ma uraste? Oare ce se intampla?

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Poate ca te place si nu are curaj sa-ri spuna happy

| Diana_7451 a răspuns:

Siner, prima data cand am citit povestea ta m-am gandit la Twilight. (nu ma intreba de ce, deoarece chiar nu am idee)
Eu am sa-ti spun parerea mea.
Poate baiatul respectiv din contra, vede ceva special la tine, te place. Sau un alt motiv poate din cauza ca se simte confuz, poate are niste intrebari dar nu indrazneste sa le puna. Chiar nu cred ca are ceva cu tine, sau din contra-te uraste. Zici ca nu ati schimbat doua vorbe, nu i-ai facut nimic. Deci-nu are motive. Dupa cum vorbesti imi pot da seama ca esti o fata draguta si educat, si sarguincioasa. Un baiat ca el, care pare atat de,, de treaba" chiar nu ar avea nici un motiv sa fie suparat pe tine.
Daca vrei, poti sa incerci sa vorbesti cu el. Sa faceti cunostinta. Poate astfel incetul cu incetul vei afla ce se intampla.
Sfatul meu: Nu il lua direct! O sa creada ca TU ai ceva cu el, si din asta nu o sa iasa nimic bun.
Nu iti fa griji. Totul va fi bine
Bafta.
XOXO

| TheExpert01 a răspuns:

Nu nu are nimic cu tine si nu te uraste te iubeaste foarte mult deoarece cand iubesti pe cineva nu prea vorbesti cu el si probabil nu s-a mai putut abtine eu zic sa ii spui tu prima ce simti pentru el doar mai stai 2 -3 zile sa vezi cum reactioneaza funda?

| Pufiiix a răspuns:

In niciun caz nu te uraste... asta ar fi o prostie. e posibil sa ii placa oarecum de tine si sa fie intr-o situatie asemanatoare tie, adica nu stie cum sa te abordeze.
Daca nu te baga el in seama incearca sa o faci tu. Dintr-un simplu "Buna! Ce faci?" se poate ajunge undeva (asta depinde de situatie), il poti chiar invita sa iasa cu tine si prietenii tai.

Noroc! happy

| WebcamLottery a răspuns:

Daca se uita la tine, sigur nu te urastehappy