| mikaela001 a întrebat:

Am si eu o neclaritate. Eu si prietenul meu, ne-am "jucat". Dupa cam 1 minut, eu m-am oprit pentru a evita starile de stres de mai apoi. Au trecut 10 zile si am facut un test si a iesit negativ. Oricum am frica asta. El nu a ejaculat iar eu eram in perioada cu fertilitate scazuta. Sunt virgina. Si am avut asa niste greturi. Cind imi aduceam aminte de asta le aveam,cind ma gindeam la altceva, dispareau, poate e autoinsuflare. Voi ce parere aveti, pot fi insarcinata? Stiu ca e cam absurd, dar sunt nelinistita.

7 răspunsuri:
| poliku a răspuns:

Pai daca ai facut testul si a iesit negativ cum sa fi insarcinata?

| mikaela001 explică (pentru poliku):

Pai l-am facut la 10 zile. Nu e prea devreme?

| poliku a răspuns (pentru mikaela001):

Si daca ar fi prea devreme daca nu a ejaculat in tine cum sa ramai insarcinata? Adica na depinde si cum v-ati ''jucat''. Oricum cel mai sigur rezultat il obti facand testul la o saptamana dupa intarzierea menstruatiei.Eu unu te sfatuiesc sa mai faci testul odata la data care am zi si eventual sa mergi la un control ginecologic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te citez ( din întrebarea pusă în 12 iunie ) : "ne-am protejat, am folosit prezervativ, iar la sfirsitul actului am controlat prezervativul si nu era rupt. In plus, nu a ejaculat inauntru."

NU ai cum să fi însărcinată ( în aceste condiţii )!

Iar testul de sarcină făcut la 10 zile după actul sexual NU este concludent deoarece l-ai făcut prea curând!

Un test de sarcină CONCLUDENT se face la cel puţin 21 de zile DUPĂ ultimul contact sexual neprotejat.

Vezi cum se face testul corect în răspunsul pe care ţi l-am dat în 12 iunie :
http://www.tpu.ro/......-cele-mai/

Senzaţia de greaţă e DOAR în "căpşorul" tău!
E autosugestie = FRICA de sarcină.

Toate cele bune.

| fuzzer a răspuns:

Nu esti gravida, relaxeaza-te copila.

| NnDWtf a răspuns:

Stai linistita, daca nu a ejaculat nu ai cum sa fii gravida.
Starile alea de greata apar din cauza ta, tu ti le induci, gandindu-te la asta si fiindu-ti frica.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

1. Nu a ejaculat in tine
2. Testul a iesit negativ
3. Esti virgina
Rezulta ca nu esti insarcinata, greturile o fi de la ceva mancare sau altceva.Stai linistita.Folositi prezervativul!