| Anna_4743 a întrebat:

Am si eu o nelamurire si sper sa ma ajutati. Luni seara s-a rupt prezervativul, la aproximativ o ora am luat postinor.Nu am avut absolut nicio problema dupa cele doua pastile. Exact dupa ce am luat a doua pastila am mancat prajituri+cola, credeti ca nu o sa-si faca efectul? Ultima menstruatie a fost 13-19 mai.Credeti ca eram in perioada fertila? Urmatoare menstuatie ar trebui sa vina prin 6 iunie.Multumesc pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Difera de la caz la caz o posibila sarcina se manifesta prin reactii diferite la fiecare femeie.
Daca ai luat Postinor, putin probabil sa fii insarcinata.

| mona a răspuns:

Erai la limita cu perioada fertila dar tinand cont ca ai luat pastile nu ar trebui sa ramai insarcinata, menstruatia ar fi posibil sa ti vina mai repede sau mai tarziu cu vreo 2-3 zile

| SentimentalConsil a răspuns:

Eraila limita de perioada fertila, in cazul in care te hotarasti pentru Postinor, trebuie avut in vedere că ambele doze de Postinor trebuie luate in primele 72 de ore după contactul sexual

| Azre a răspuns:

Daca ai pluat postinor nu o sa ai probleme dar s-ar putea sa iti intarzie menstruatia sau sa iti vina mai devreme. Depinde de la caz la caz. Dar oricum daca ai luat nu o sa ramai insarcinata.

| Anna_4743 explică:

Am luat Postinor la 1 ora dupa contact si a doua la 12 ore.

| babyalexa a răspuns (pentru Anna_4743):

Nu ai cum sa ramai, ai luat corect pastilele dar ai mare grija sa nu le mai iei.Protejeaza-te.Postinorul nu se recomanda mai mult de 2 ori in viata pentru ca iti poate afecta in mod grav organismul.Bafta.