| dragostepierdutainmare a întrebat:

Am si eu o poveste de dragoste(totusi trista) si as vrea sa vi-o impartasesc si voua.
Ma trezesc de dimineata, cu o speranta in sufletul meu de copila(aveam 14 ani). Cand ajung la scoala, vad un baiat foarte dragut pe hol, de cum l-am vazut m-am indragostit pe loc love struck. Imi faceam sperante pentru el, dar intr-o zi am auzit ca este impreuna cu o colega de-a mea, va dati seama ce durere am avut in suflet, parca mi-a imfipt cineva un cutit, au trecut multe luni, a venit vara si eu trebuia sa merg la liceu, si surpriza el era in acelasi liceu cu mine, fix in aceeasi clasa, cum l-am vazut m-am gandit,, Se pare ca am mai primit o sansa, multumesc Doamne" am intrat in vorba cu el si am aflat ca e singur! Vai ce bucurie pe mine, peste ceva timp am inceput sa ne intalnim happy Am fost impreuna vreo 5 ani. Momente placute ale vietii. Pana am hotarat sa ne casatorim, dar nunta vroiam sa o organizam mai tarziu peste vreo 5 sau 6 luni. Intr-o zi am aflat ca sunt insarcinata. Am fost foarte fericita, chiar imi doream un bebe. Dar se pare ca el nu. M-a obligat sa fac avort. Am ajuns la doctor, si cand asteptam sa intru, el mi-a zis sa nu mai fac avort, ca s-a razgandit, eu i-am zis ca e prea tarziu! Dupa ce am iesit ma simteam goala, ca nu mai am nimic. Dupa aceea, m-am despartit de el, simteam ca nu il mai iubesc. Nunta a fost anulata, acum se pare ca am ramas fara nimic, nici bebe, nici pe el (s-a sinucis) crying Nu stiu ce sa mai fac! L-am iubit, su dupa ce l-am pierdut am sesizat ca de fapt inca tineam la el crying
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Fllorrycyka a răspuns:

Foarte trist.dar cu parere de rau...nu mai poti face nimic. daca el s-a razgandit pe moment, trebuia sa il iei de mana si sa fugi de la doctor, nu sa intri si sa faci asa ceva.imi pare rau ca s-a sinucis. dumnezeu sa il ierte.tu, insa, ai putea sa depasesti momentul.mergi la un psiholog pentru ca nu e o rusine.mergi si cere ajutor.eu zic sa iti refaci viata pentru ca el, de aclo de sus, vrea sa te vada fericita nu trista si plangand toata ziua dupa el.mult succes si sper sa iei o decizie cat mai buna.gandeste-te ca el vrea sa fii fericita in continuare.gandeste-te ca o faci pentru el.

5 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Imi pare, asta e nu mai ai cum sa dai innapoi, trebuie sa mergi inainte.

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Din pacate timpul nu se poate derula inapoi.Dar ai o viata inainte si o poti trai la maximum pentru ca esti tanara.E cea mai trista poveste pe care am auzit-o.
Ca sa nu te mai gandesti la ce ai patit incearca sa faci lucrurile ce-ti plac si sa fii alaturi de prietenii tai.
Si pentru ca esti tanara si timp sa-ti refaci viata la loc chiar daca intamplarea ta te-a marcat.
Imi pare foarte rau pentru tine si sper sa nu mai fi suparata...happy

| dianadiana2000 a răspuns:

Si cine vrei sa te creada?laughingdmnee ce imaginatie bogata ailaughingiubire din clasele primare,insarcinata, caasatorie, sinucis...du'te mama la un psihiatrulaughing

| adnanandan a răspuns:

Pare a fi un film...prea trist

| messi_3510 a răspuns:

Sa nu renunti si sa mergi mai departe