| Rares266 a întrebat:

Cum as putea uita pe cineva / sa trec peste?

Eu cu prietena mea am fost impreuna 1 luna si 3 saptamani si acum 3 saptamani mi-a spus ca vrea o pauza si in ziua aceea am vorbit si ne-am despartit iar a doua zi m-a cautat si si-a cerut scuze si am continuat sa fim impreuna dar de atunci de cand ne-am despartit am simtit ca ceva nu e in regula.
Am incercat sa nu o sun si sa fac niste chesti care nu ii plac sau care ar fi deranjat-o mai ales din partea mea dar nu a comentat nimic si zicea ca nu e suparata pe mine in tot acest timp nu s-a suparat deloc pe mine, in schimb eu da de multe ori pentru ca ma mintea si totdeauna gasea cate o scuza ca sa nu iesim sa nu ne vedem pe mes/face/ la scoala.
Am intrebat-o de ce se comporta asa, daca am gresit cu ceva iar daca as fi gresit cu ceva m-as fi schimbat si nu as mai fi gresit incercam sa imi repar greseala dar ea de fiecare data imi spunea ca totul e oke intre noi si ca nu am gresit cu nimic ...pana cand am stat putin de vorba cu ea si i-am spus sa imi spun acum totul, tot ce se petrece iar ea mi-a spus ca daca imi va spune voi suferi si nu vrea asta, eu ii spuneam ori sufar acum ori mai tarziu tot acelasi lucru e doar ca pana atunci ma consum degeaba
cu chiu cu vai mi-a spus ca ea inca e copila si eu sunt matur si ca nu va merge intre noi, eu stiam ca asta va spune pentru ca din comportamentul ei imi dadeam seama + ca ea se comporta asa doar ca sa ma despart eu de ea dar fiindca eu tineam si inca tin la ea nu am putut sa ii spun. Dupa mi-a spus ca o sa gasesc o alta fata care sa ma iubeasca si a zis ca stiu si o sa imi para rau pentru ce am facut mai incolo apoi imi spunea iarta-ma te rog, sper ca ma vei putea ierta vreodata eu statea cu capul aplecat nici nu mai aveam cuvinte si incercam sa ma abtin sa nu plang de fata cu ea. Apoi sa sunat si ne-am ridicat de pe banca amandoi tinandu-ne de mana si apoi mi-a dat drumu la mana si mi-a spus pa si eu am spus pa, apoi am mers putin mai in fata si m-am uitat inapoi si am inceput sa plang apoi m-am dus la ora am stat cu capu pe banca si dupa ce sa sunat nici nu am mai stat la ore m-am dus direct la psiholog si m-am mai linistit atunci putin.
Aseara am adormit cu greu si din 30-40 de min in 30-40 min ma trezeam tot asa pana dimineata si am avut si aproximativ 10 vise printre care si cu ea iar de dimineata m-a trezit un coleg sa merg la scoala si i-am spus ca nu vin dar pana la urma m-am dus chhiar daca eram obosit si nici nu aveam chef de scoala.
Toata ziua am fost trist primele 3 ore am stat cu capu pe banca si am plans, m-au last profesori. Am iesit si ma uitam pe geam am vazut-o era cu o colega se ducea la baie si nu era deloc trista.
Acuma simt ca casa e goala, ma simt distrus, spulberat,
Nici nu stiu ce rost mai are viata, nu stiu ce sa fac, ce as mai putea face
Deocamdata au trecut 2 zile si nu am vorbit cu ea si abia ma abtin sa nu o sun sau vad, imi e foarte dor de ea nici nu stiu ce sa fac sa o am inapoi sau ce as putea face sa o uit si sa nu mai fiu suparat
Am incercat sa ma intalnesc cu alte fete, sa vorbesc sa ies cu prieteni dar nu pot sa nu ma gandesc la ea, orice as face tot la ea imi zboara gandul, imi e dor de clipele frumoase
Imi pare rau sa zic dar am niste ganduri negre, eu nu pot trai fara ea, ea e totul pentru mine, nu am nevoie de 1000 de femei am nevoie de o femeie cat 1000 de fete
Simt ca totul se va sfarsi daca pana luni cel tarziu nu ma voi linisti
Stiu si imi pare rau sa o spun dar voi face o mare greseala pe care nu o sa ma ierte nimeni
Cum as putea sa trec / sa fac in asa fel sa ma linistesc, stau singur in casa si simt ca innebunesc simt ca mor, ca totul se va sfarsi cat de curand, asta este ceea ce prevad eu.
Daca nu pot rezolva nimic cu ea am sa o sun pentru ultima oara sa vorbesc cu ea si sa ii spun ce mai am de spus si la sfarsit sa ii multumesc ca mi-a distrus viata.

Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Ione23 a răspuns:

Pff.tu chiar o iubesti pe fata asta. oricum nu cred ca o sa iti treaca prea repede sentimentele pe care le ai pentru ea, eu cred ca ar fi mai bine sa mai ai o discutie cu ea si sa ii spui ceea ce simti, daca ea te va refuza atunci cred ca ar trebui sa incerci sa o uiti chiar daca iti este greu. Sper ca te-am ajutat cu micul meu sfat!big grin

| Rares266 explică (pentru Ione23):

Buna, iti multumesc mult pentru sfat dar degeaba. nu o pot uita, am fost chiar si la psiholog si pe moment ma simt mult mai bine dar dupa cateva ore simt ca nu mai am nici un rost. Casa e asa de pustie fara ea. Nu stiu ce sa fac si nici macar nu stiu din ce motiv ne-am despartit. Dar se pare ca ei nu ii pasa si nu inteleg de ce imi pasa asa de mult de ea. Am incercat orice doar sa fie bine dar degeaba pana la urma am sa incerc sa o uit dar va dura mult si bine. sad

| Ione23 a răspuns (pentru Rares266):

Buna, nu ai pentru ce! Oricum imi pare rau pentru tine, sa fiu sincera nici eu nu inteleg de ce nu iti mai acorda macar o sanasa, poate ar simti sentimente mai puternice daca macar ar incerca, dar dupa cum povestesti se pare ca nu ii pasa de tine...si uneori e greu sa uiti pe cineva, dar va trebui sa lupti si sa incerci sa o uiti chiar daca iti va lua mult timp, poate ca ar fi mai bine sa incerci sa iesi cu alte fete si sa o uiti usor, usor.Nu stiu daca iti va fi de folos sfatul meu dar am trecut si eu prin asa ceva si a fost greu oricum iti urez multa bafta! big grin