| focaa a întrebat:

am si eu o problema care ma framanta rau de tot. In urma cu 2 ani, cand am intrat la liceu, am cunoscut un baiat. N am crezut ca o sa ajung vreodata sa tin la el. In fine, s a intamplat. L am cunoscut cand treceam printr o perioada foarte proasta pentru mine, a fost langa mine mereu. De cand am inceput sa tin la el, ma indepartez tot mai mult. Nu sunt in stare sa dau ochii cu el, a trecut vara, nu ne am intalnit deloc din cauza ca am avut niste probleme de sanatate, si am fost aproape mereu plecata din cauza aceasta, desi noi in fiecare zi am vorbit am pastrat legatura.ca inainte. el ma iubeste mult si stiu asta, mi a demonstrat o de multe ori. dar cand vine vorba, sa il vad, ma blochez. am inceput scoala, si acum sunt cu el de dimineata, dar nu pot sa ma duc sa il vad, sa il salut, sa il i au in brate.desi asta e primul lucru care mi l doresc cand il vad, sa l strang in brate. Astazi m a observat cand am ajuns, dar nu a venit la mine, iar eu nu m am dus la el. Ma simt foarte aiurea si deprimata, am si altele pe cap, dar astea le a pus capac. Pur si simplu ma distruge gandul ca nu sunt in stare sa ma duc la el, sa vorbesc cu el, ma blochez instantaneu.si imi este frica sa nu ma fac de ras, desi stiu ca niciodata nu ar rade de asa ceva. Iar de spus, ar fi mai usor sa ii spun ce simt, ca nu sunt in stare sa dau ochii cu el, n am mai avut o relatie de 3 ani jumate, si ultima nu a fost tocmai una usoara.Nu vreau sa il pierd, vreau sa fiu cu el, dar sunt o persoana foarte timida, si nu pot sa fiu langa el fara sa ma panichez, fara sa ma balbai...stiu ca e aiurea ce zic eu aici, dar pur si simplu nu stiu ce sa fac, maine o sa ma simt si mai rau, nu vreau sa ma mai duc la scoala, sa ma ascund de el, pentru ca e penibil, si eu sunt penibila ca scriu asta... dar nu pot sa ma inteleg. nu pot nici fara el nici cu el sad help. fundita!sad

Răspuns Câştigător
| Ner0 a răspuns:

1) In primul rand nu e aiurea ce scrii... doar de asta suntem aici, ca sa ne ajutam reciproc.
2) prin situatii din astea trece fiecare adolescent la inceputul relatiiloroh go on.NU TRB SA ITI FIE RUSINE, SAU TEAMA, trebuie doar sa te apropii de el... si incetul cu incetul ai sa vezi ca o sa fie bine.
Nu trebuie sa te ascunzi de el pentru ca o sa isi dea seama si poate nu o sa ii placa.
INCEARCA SA FII MAI APROPIATA DE EL...(sunt baiat, si stiu cum e cand esti intr-o relatie cu o fata timida care fuge de tine)

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vb cu el p mess sau dai un mesaj. el poate sa indepartat de tine pentru ca tu te-ai indepartat de el.aratai ca iti place de el. zi macar buna uitate la el plimbate pe unde se plimba el.

| Angelique a răspuns:

Ar trebui totusi sa-l saluti, cand nu sunt prietenii lui langa el! Apoi stati de vorba... poate s-a indepartat de tine pentru ca te iubeste si simte acelasi lucru ca si tine.Dar asta trebuie sa clarifici cu el.Incearca sa faci glume sau ceva de genu sa-i atragi atentia asupra ta! Iti urez BAFTA! Fundabatting eyelashes?

| romiina a răspuns:

Te pot ajuta. am trecut si eu prin asta, lasa-mi id tau intr-un mesaj si vorbim pe messlove struck

| focaa explică:

El stie ca il iubesc mult,stiu ca si el ma iubeste. nu e vorba de asta, e vorba ca nu pot sa am cu el o conversatie face to face cu el,deoarece simt o teama,nu stiu... nu pot pur si simplu, prefer sa ma distrug singura,sa ajung acasa si sa plang, decat sa ma duc sa il i au in brate si sa fiu in extaz. vrem sa fim impreuna amandoi, se simte. dar nu stiu de ce nu pot sa stau in preajma lui si il ocolesc mereu.

| focaa explică:

El crede ca suntem foarte apropiati, ca totul este bine pentru ca inainte cand ma vedeam cu el, nu tineam la el,nu era asa greu, nu stiu cum sa ii explic ca pur si simplu uit de mine cand il vad si imi e frica sa nu zic sau sa fac ceva gresit, care sa il supere sau sa rada. Sti de ce e penibil, ca vorbim 24 din 24 la telefon, vorbim despre orice, nu are secrete de mine, ma iubeste,vrea sa fie cu mine, dar eu acum ca trebuie sa ma duc la scoala,chiar daca mai am unele probleme de sanatate,mi e greu sa ma duc la el, ma pierd. Iar el nu este foarte timid ca sa zic asa,dar are unele retineri cu mine,este foarte atent si apreciez asta,dar as prefera sa preia el initiativa, sa imi fie si mie mai usor, daca as vedea ca el nu e deranjat de timiditatea asta a mea, m as simti mai confortabil... sad