| focaa a întrebat:

am si eu o problema care ma framanta rau de tot. In urma cu 2 ani, cand am intrat la liceu, am cunoscut un baiat. N am crezut ca o sa ajung vreodata sa tin la el. In fine, s a intamplat. L am cunoscut cand treceam printr o perioada foarte proasta pentru mine, a fost langa mine mereu. De cand am inceput sa tin la el, ma indepartez tot mai mult. Nu sunt in stare sa dau ochii cu el, a trecut vara, nu ne am intalnit deloc din cauza ca am avut niste probleme de sanatate, si am fost aproape mereu plecata din cauza aceasta, desi noi in fiecare zi am vorbit am pastrat legatura.ca inainte. el ma iubeste mult si stiu asta, mi a demonstrat o de multe ori. dar cand vine vorba, sa il vad, ma blochez. am inceput scoala, si acum sunt cu el de dimineata, dar nu pot sa ma duc sa il vad, sa il salut, sa il i au in brate.desi asta e primul lucru care mi l doresc cand il vad, sa l strang in brate. Astazi m a observat cand am ajuns, dar nu a venit la mine, iar eu nu m am dus la el. Ma simt foarte aiurea si deprimata, am si altele pe cap, dar astea le a pus capac. Pur si simplu ma distruge gandul ca nu sunt in stare sa ma duc la el, sa vorbesc cu el, ma blochez instantaneu.si imi este frica sa nu ma fac de ras, desi stiu ca niciodata nu ar rade de asa ceva. Iar de spus, ar fi mai usor sa ii spun ce simt, ca nu sunt in stare sa dau ochii cu el, n am mai avut o relatie de 3 ani jumate, si ultima nu a fost tocmai una usoara.Nu vreau sa il pierd, vreau sa fiu cu el, dar sunt o persoana foarte timida, si nu pot sa fiu langa el fara sa ma panichez, fara sa ma balbai...stiu ca e aiurea ce zic eu aici, dar pur si simplu nu stiu ce sa fac, maine o sa ma simt si mai rau, nu vreau sa ma mai duc la scoala, sa ma ascund de el, pentru ca e penibil, si eu sunt penibila ca scriu asta. dar nu pot sa ma inteleg. nu pot nici fara el nici cu el. Asta e ce am scris acum o saptamana. Ieri m am intalnit cu el, intamplator, pe scara, m-a sarutat, si am plecat. De atunci e schimbat, ma tine pe invisible pe net, nu ma cauta. I am dat un mesaj cu ce face, a vorbit putin cu mine, si mi a zis ca pleaca in oras si ca ma suna cand vine.De ce oare ma ignora? straight face

1 răspuns:
| BgDc a răspuns:

Eu mi-as lua inima in dinti si i-as psune tot ce am pe suflet. Poti sa iti imaginezi idnainte cam ce s-ar intampla si sa te gandestic am ce sa ii spui s anul te mai balbai si sa iti alungi timiditatea din cat se poate. Nu inteleg de ce nu a mai da de tine. Poaate ii este frica sa nu se strice prietenia dintre voi dupa ce va despartiti. thinking Spune-i tot ce simti. [ Regretul e mai mare daca nu incerci. ] Mult curaj! :*