| Maria_Ana_1998_p90z a întrebat:

am si eu o problema.
Vorbesc cu un tip de o saptamana ..suntem in aceeasi scoala. El e mai mare ca mine, invata dimineata ..ne-am vazut zilnic la scoala si nu stiu... vorbim in fiecare seara, dar dimineata nu ..si nu vorbim chestii de astea roamntice, ci mai mult ca prieteni daca as putea zice... mie imi place de el foarte mult ..chiar mult. Si a incercat sa ma sarute, m-a sarutat, dar nu a fost un sarut, pot spune ca mai mult a fost un pupic pe buze. Si ma simt aiurea din cauza asta pentru ca atunci cand sunt in preajma lui eu ma blochez si nu mai stiu ce sa fac ..ma panichez ..si ma simt naspa. Mi-e ca el sa nu se plictiseasca si sa zica : asta nici macar nu m-a sarutat. Nu vreau asta pentru ca-l plac si nici nu stiu daca el ma place. Sau daca suntem impreuna. Stiu ca odata cand m-a luat in brate tremura, l-am simtit, si nu numai o data. Ce sa fac, ar trebui sa vorbesc cu el si sa-i spun ca in realitatea sunt mult mai timida si ca ar trebui sa faca el primul pas? Pana imi pierd eu din timiditate... sau e prea devreme, avand in vedere ca vorbim doar de o saptamana? Nu vreau sa-l sufoc, sa-l stresez.
Ajutoooooor!
Funda

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

1. Invata sa scrii.
2. Cum vrei sa vorbiti dimineata daca el are ore dimineata? Lasa-l sa isi vada de ore.
3. Vorbiti doar de o saptamana, ai rabdare, daca te mai saruta continua cu sarutul. Daca iti este rusine sa ii spui ca il placi, spune-i prin mesaj, si va rezolvati treburile a doua zi.
Bafta.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o usor ca abia ai 1 saptamana, nu speria baiatul, nu sarii pe el ca fuge! Da-i timp si lui sa se miste, sa faca pasii care trebuiesc, ai rabdare ca nu au intrat zilele in sac!

| neutrino a răspuns:

Ai putintica rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai ia din natia ta? big grin