| bdsos a întrebat:

am si eu o problema ce ma tot framanta de o saptamna. In luna Septembrie m-am imprietenit cu un baiat. Cu timpul ne-am atas foarte mult unul de celelnat si mi-a devenit cel mai bun prieten nu aveam nici un secret unul de celalalt si iesrile ce le aveam in oras cu alți băieţi. Specific ca ma cauta continuu si ne petreceam foarte mult timp impreuna, uneori adormeam in bratele lui pana dimineata. Am aflat de la un prieten comun ca el este indragostit de mine si in luna octombrie ne-am saturat prima data in cadrul unui petreceri. Cu timpul relatia noastra a evolat mult, eu m-am apucat de renovaf si el timp de o luna a stat la mine si dormeam impreuna. Tin sa mentionez ca sunt o persoana foarte impulsiva si am fost chiar si geloasa. Niciodată nu m-a jingit si deranjat cu nimic. Era un om perfect. Timp de câteva zile am simţit o schimbare la el, era distant. Mentionez ca de realtia noastra stiau doar prietenii, hotarsem de comun acord sa vedem cum merge si daca v-a fii bine n-e vom recunoaste relatia. Intr-o zi ne-am certat eu fiind mai impulsiva i-am spus ca ii dau block pe Facebook si sa nu mai are ce discuta cu mine. Ne-am impacat imediat totul a fost perfect până a doua zi cand mi-a spus ca vrea sa fim doar prietenii. Am innebunit il iubesc enorm mi-a cerut câteva zile sa se gandeasca si răspunsul lui a fost ca ii e teama sa nu il ranesc apoi mi-a zis ca nu ma mai iubeste. Am hotărât de comun acord sa n-e dam o saptamana. Totul a fost bine era vorba ca in seara de Craciun vine la mine. L-am asteptat m-a sunat mi-a spus ca vine. Dar si-a închis telefonul si a disparut. Noaptea mi-a dat mesaj ca ii pare Rau ca stie ca m-a suparat si ca vorbim mai incolo. Am plecat la el i-am aruncat cadou in balcon... Dar nici macar un mulţumesc refuza sa vorbesca cu mine mi-a blocat numarul de telefon m-a blocat pe Facebook. Nu stiu ce sa mai fac, v-a rog sa îmi da-ti un sfat il iubesc enorm. Am uitat sa v-a spun ca mi-a zis odata ca o nu credea ca o fata ca mine se v-a uita la el. Suntem foarte diferiti. Ajutati-am va rog ca simt ca innebunesc. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Sensity a răspuns:

Buna. Daca dupa tot ce ai facut nu vrea sa iti vorbeasca inseamna ca povestea voastra se va termina. E trist ca a ales sa se distanteze de tine dupa o discutie mai aprinsa, dar nu ai ce sa faci. Da-i timp sa se gandeasca la ce vrea si asteapta sa vezi ce face in continuare. Momentan nu ai ce sa faci, ai incercat prim toate mijloacele sa discuti cu el. Daca te iubeste cu adevarat o sa isi dea seama ca face o mare greseala si nu va putea sa renunte la voi.

| bdsos explică (pentru Sensity):

Cred ca a renuntat deja...

8 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Buna cel mai simplu ar fi sa ii spui ce simti dar sa nu exagerezi fiindca va vedea ca mori dupa el si va profita, in locul tau as rupe legatura cu el fiindca nu este un baiat de incredere.

| Niklauss a răspuns:

Poate este ceva ce el nu vrea sa iti spuna, ceva sigur s-a intamplat. Eu zic sa insisti si sa bai la usa lui, incearca sa vorbesti cu el impartasestei sentimentele tale fata de el si spune-i ca nu poti sa traiesti fara el si ca il iubesti. Si o partida de sex ar putea rezolva treburile.

Sper ca te-am ajutat.

| TanteMarianne a răspuns:

Ba insista si insista sau poti sa vorbesti cu un coleg de al lui si sa ii spui ce s-a intamplat, apoi acel coleg sa se duca la el sa afle povestea din perspectiva lui si sa-i spuna cat de disperata esti. Poti si sa mai astepti si ai rabdare, poate te deblocheaza el de pe Facebook si telefon si poti sa-l suni sau dai SMS.

| bdsos explică (pentru TanteMarianne):

M-a belocat de pe Facebook si de pe telefon i-am dat mesal, l-am sunat dar tot nimic... Au încercat si parintii lui sa vorbeasca cu el dar nu vorbeste despre asta cu nimeni. Nu cred ca nu mai poti iubi iubi un om asa dintr-o data mai ales cum m-a iubit el si cate a facut pentru mine. As putea trece peste dar adevarul e ca nu vreau sa renunt asa usor la un om ca el, e minunat. Iti multumesc pentru timpul acordat. Am uitat sa spun ca relatia noastra in aceea saptamana a devenit publică.

| TanteMarianne a răspuns (pentru bdsos):

Adevarat poti pur si simplu sa renunti la el. Sau are un prieten cu care-si petrece timpul mult(in afara de tine), atunci apeleaya la respectivul si spune-i sa vorbeasca despre situatia in care te afli cu el.Aduti si tu aminte daca i+ai gresit cu ceva.

| bdsos explică (pentru TanteMarianne):

I-am cerut iertare daca i-am gresit cu ceva, mi-a spus ca nu i-am gresit cu nimic. Nu discuta cu nimeni despre noi. Nu vreau sa il pierd.

| TanteMarianne a răspuns (pentru bdsos):

Ba nu stiu.asteapta poate ii trece cu timpul.mai e si o varianta, pur si simplu sa nu te vrea si sa fie cu alta sau daca ai cheia de la apartamentul lui poti sa intri sau sa te furisezi pe balcon inauntru(in caz ca sta la parter) si sa-l iei prin surprindere sarutandul si spunandu-i in fata cat de disperata esti si cat de mult tii la el.Mai e o varianta ca cineva sa fii vorbit cu el despre tine, iar pe el l-a enervat ce a auzit(daca respectivul/a i-a zis vreo minciuna de genul ca ai practicat prostitutie sau ca practici prostitutie, de exemplu)atunci probabil de aia nu vrea sa dea ochi cu tine.