| bubu_6005 a întrebat:

sad. iubesc un baiat de 17 ani chiar daca eu am 13.Am stat cu el o luna, timp in care i-am spus si mamei mele de el.Aceasta nu a fodt de acord cu relatia noastra deoarece spunea ca e prea mare pentru mine, si mi-a spus sa ma despart de el.Cand ma vede mereu nu-si mai ia ochii de pe mine si imi spune ca ma iubeste, si eu il cred.deoarece sora lui e cea mai buna prietena a mea si colega de clasa cu mine. Dati-mi va rog o idee.cum sa ii spun mamei ca doar pe el il iubesc, su toate ca e mai mare ca mine?crying. Vreau doar sa ma lase sastau cu el caci il iubedsc enorm.cryingplss help!

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Pur si simplu nu ii spune mamei tale despre relatia ta cu el, ascundeti-va relatia o vreme, pana se mai linistesc apele, in timpul asta, incearca sa-i dovedesti mamei tale ca esti destul de matura pentru a avea o relatie si ca baiatul acela chiar te iubeste in ciuda diferentei de varsta, pana la urma va trebui sa inteleaga acest lucru.

| aniohetova a răspuns:

Pai mai, in primul rand nu stiu cat de mult te iubeste el pe tine si nici nu vreau sa ma bag in treaba asta, dar sa stii ca orice mama ii vrea binele copilului ei si daca ea ti-a spus asta mai bine ascult-o pentru ca totusi e prea mare pentru tine. Nu e vorba de anii lui, ci mai mult e vorba de varsta ta, pentru ca esti inca foarte mica si nu foarte matura.Nu gandesti foarte departe si nici nu ti-ai format creierul astfel incat sa-ti dai seama de pericolul la care te expui. Nu stiu cum este el, dar stiu ca in general baietii care sunt cu fete de 13-14 ani vor un singur lucru si acelasi. La varsta ta nu stii foarte multe despre baieti si nu stii cum sa-i faci sa te placa ei pe tine si sa alerge ei dupa tine (si sa fie sinceri in legatura cu asta, pentru ca sunt unii care iti spun cate -n luna si in stele si nu e nimic adevarat ). Daca vrei si continui sa vrei sa fii cu el, atunci sa speram ca relatia e una mult mai serioasa, si de mai lunga durata (nu 2 saptamana sau 2 luni ). Cu cat e mai serioasa cu atat mai bine. Atunci ai putea sa i-l prezinti mamei tale. Si daca e intr-adevar genul de baiat cuminte, care se gaseste foarte greu mai ales pentru cei de varsta lui, atunci asuma-ti orice risc si prezinta-i-l mamei tale si vorbeste deschis cu ea. Nu ii ascunde nimic si nu o face sa-si piarda increderea in tine. Succes happy

| marsy a răspuns:

Intradevar este cam mare pn tine... dar daca il iubesti asa cum spui si DACA si el te iubeste incearca sa mai vb cu mama ta pe tema asta

| uningermik a răspuns:

Pai daca nu isi mai ia ochii de la tine cand te vede e clar ca te iubeste...Si in legatura cu mama incearca sa ii spui ca il iubesti si spune-i ca, atunci cand iubesti varsta nu are importanta... bafra:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani iubesc un baiat de 15 enorm si el la fel, te va durea prea mult sa te desparti de el spune-i mamei tale ce te sinucizi la mine a functionat am ajuns sa-mi pun cutitul la git dar a functionat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pemine ma iubesti

| Blonda:X a răspuns:

iubita, prin ceva asemanator am trecut si eu big grin... nici pe mine nu ma lasa mama sa fiu cu un baiat mai mare, dar la care tzineam enorm. Daca si el te yubeshte asa cum spui uh, ar trebui sa-i spui mamei tale despre el, sa-i spui ca e baiat bun si alte dulcegarii d'astea ...doar asa o poti face sa-si schimbe parerea despre el si sa va lase sa fiti impreuna( cel potzin asa am facut eu si a mers). Mult noroc:*