| andagav a întrebat:

am si eu o problema, cred ca prietenul meu ma inseala deoarece primeste multe comentarii neprotivite de la o clienta pe site-urile de socializare, telefoane.Cand l-am intrebat el a inceput sa rada si sa zica ca nu e adevarat. Mi-am dat seama ca acea persoana il place mult si este foarte insistenta. ea stie ca sunt geloasa pe ea si din cauza asta poate face acestea gesturi. Dar problema e ca de o saptamana nu mai vorbim, stam in aceiasi casa dar nu ne vorbim, deoarece el ma suparat si nu am mai vb cu el, el facand acelasi lucru suparandu-se pe mine, dar fara motiv.Intrebarea e :CE SA FAC CA NU VREAU SA NE DESPARTIM sa trec peste suparare si sa ma duc la el ca si cand nu s-ar fi intamplat nimica sau sa-l intreb ce se intampla cu el?

Răspuns Câştigător
| Couragebv a răspuns:

Comunicarea este intotdeauna cel mai bun lucru, dar totusi intreaba-l, de ce s-a suparat asa. Ce reprezinti tu pentru el? daca s-a suparat pe tine, din cauza lui aia, care este de fapt o straina pana la urma? cel mai bun lucru este sa discuti cu el, sa vezi cum reactioneaza. Dar sincer, si eu mai vorbescb cu fete pe mess, sau pe facebook, dar cand ma intreaba prietena mea, orice sau vrea sa stie, pai eu ii ispun absolut tot despre fata in consecinta, si daca s-a dat la mine, sau daca vrea ceva cu viata mea, pentru ca nu poate sa fie ceva mai important ca persoana de langa mine si merita totul. Asta este parerea mea, dar tu faci cum simti tu mai binehappy/. zambeste, ca esti intotdeauna mai frumoasahappy.

| andagav explică (pentru Couragebv):

Multumesc mult, orice incurajare in momentul asta imi este de folos

5 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Nu lasa lucrurile nerezolvate. Supararile otravesc sufletul si distrug sentimentele. Discutati problemele voastre si gasiti rezolvari, pana nu este prea tarziu. Ca sa-i tai elanul persoanei ce va deranjeaza, organizeaza intalniri cu prietenul tau in cercuri pe care le frecventeaza si ea, arata-te indiferenta la avansurile ei, poarta-te iubitoare cu prietenul tau, da dovada de maturitate si intelepciune, incearca sa te apropi de ea, sa comunicati, astfel va intrerupe comunicarea cu el.

| madalina0895 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa stati de vorba sa discutati toate lucrurile astea... daca tu stai suparata asa va face si el, mai bine fa tu prima primul pas si du-te sa discuti cu el. Cu siguranta te vei lamuri daca va veti spune off-urile! Multa bafta!

| Port a răspuns:

Suna la ei de la siteul asta si il spioneaza: ochii din umbra scrii pe net www.google.ro
asa dupa ochii din umbra contact.
Nu crezi ca trebuie sa-mi dai funda?

| andagav explică (pentru Port):

Sincer nu as apela niciodata la o asemenea emisiune, oricum multumesc de sfat