| IsJustMe007 a întrebat:

Am si eu o problema si am zis sa va cer sfatul.Eu sunt impreuna cu un baiat de 9 luni, eu am 17 ani si el 19.Totul a fost frumos pana acum ceva vreme cand a devenit mai rece si nepasator cu mine, de ex:de multe ori ma punea sa il pensez si cateodata cand il durea sau il ciupeam din greseala inchidea ochi se calma si radea, acum cateva zile cand l'am pensat l'am ciupit din greseala si a inchput sa stranga din dinti sa tipe la mine ca daca nu stiu sa pensez sa'l las in pace ca se duce la salon de acum si inainte zicea ca nu are de ce sa se duca daca ma are pe mn.sau alt exemplu:tot acum cateva zile am fost cu el si cu o prietena sa probez o rochita,cand am iesit afara din cabina,prietena mea a inceput sa zica ca imi sta bine si ca sunt frumoasa la corp iar el a inceput sa rada si sa zica "ti se pare" si m'a facut sa ma simt atat de prost,dar mai are si momente cand e dragut dar tot nu il mai simt atat de apropiat cum il simteam inainte, chiar s-a distantat mult de mine, nu ar fi semne ca ma inseala deoarece stam in telf mai mereu si suntem destul de mult timp impreuna pe zi.Credeti ca s-a saturat de mine? sad sau ce s-a intamplat?

10 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sunt totusi 9 luni, la varsta voastra e pacat sa va inhamati la relatii serioase, baiatului evident nu-i pasa de tine, s-a saturat, plictisit, are 19 ani, e la varsta la care experimenteaza si la fel vei fi si tu cand vei avea 19.

| NameHarris a răspuns:

Clar s-a plictisit de tine! eu ma plictisesc de o fata dupa o luna felicitari voua ca v-a tinut 9 luni relatiawinking

| varcolaccc a răspuns:

Încearcă sa discuti cu el. Vezi ce i-l macină. Daca nu mai are balta peste. Oricum tu decizi pentru tine nu noi. Eu unu ma bucur ca nu am intrat intr-o relație in viata mea (tot 17 am si eu) ca sa trec prin chesti banale sau dificile ori sa sufăr sau invers. Mai bine invat eu din Greșelile altora si actionez cu cap. Sa nu ma înțelegi greșit, sper ca ai înțeles.

| Cherry94 a răspuns:

Hey, nu stiu daca tu esti inca virgina, dar tipul pare plictisit si poate din cauza asta e asa, te-ai gandit ca e cu altcineva? si faza ca sunteti impreuna mereu ducela plictiseala, incearca sa faceti activitati si separat, sa vezi daca relatia mere, daca nu, inseamna ca e doar dependenta si nu iubire, ceea ce nu e un lucru de durata.

| IsJustMe007 explică (pentru Cherry94):

Daca te referi la faptul ca s-a plictisit sa "astepte" dupa mine nu e asa pentru ca i-am dat ce vrea, nu am fost fortata, totul a fost ca asa am vrut.nu stau 24/24 si 7 zile din 7 cu el, doar ca avem unele zile cand vine la mine si stam de ex de la 9 seara pana pe la 4 dim, cand suntem plecati (cum ar fi el ca se duce la tara) si suntem mai la distanta asa si stam "separati" mai mult de 3-4-5 zile e la fel avand in vedere ca nu ne putem intalnii ma suna, ma tine in telf si 2-3 ore sa vb toate naroziile si imi spune ca ii e dor de mine sau ca ma iubeste dar parca numai simt ca sunt spuse din suflet, adica in unele momente chiar numai simt ca ma iubeste, si ii arat asta pentru ca fac pe indiferenta si ma intr "ce ai? uite cat te'ai schimbat, nu te mai recunos, poate ti'ai gasit pe altu" si eu ii zic "cine s-a schimbat? eu sau tu?" si atunci tace.

| Cherry94 a răspuns (pentru IsJustMe007):

Atunci poate "this is the end"..lasa-l sa-si vada de drum, va chinuiti sperand ca inca merge, vei vedea ca nu el e cel sortit sa fie al tau.

| IsJustMe007 explică (pentru Cherry94):

Totusi il iubesc enorm, mereu ne faceam planuri ca o sa avem familia noastra, era asa frumos, dar de la un timp uneori nu-l mai recunosc...nush e asa ciudat, dc a mai stat 9 luni cu mine daca nu m'a iubit? sad

| Cherry94 a răspuns (pentru IsJustMe007):

Hey, ai o varsta mica, inca n-ai testat marea cu degetul ca sa vezi ce si cum, undeva exista o persoana si pentru tine, si stii vorba aia: daca nu e suferinta nu stii ca ai iubit pe cineva? Pe principiul asta trebuie sa te ghidezi ca lumea ta, universul tau nu se bazeaza pe iubitul tau.

| Copiliţă a răspuns:

Un fel de monotonie. Nu e ok sa stati atat de mult imrpeuna. Lasa- l sa-i fie dor de tine...

| Ajutor12 a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa te stresezi sau sa iei in cap asta, totul e dela sine, da ti-e destinul sa fii cu el vei fi, daca nu srry..plus la asta esti tinara si vei avea baieti care te vor pretui si te vor considera perfecta..la adresa lui nu-ti face griji..respinge-l daca iti vb urit..incearca sa-i zici ca nu ti-e placut sa vb in asa hal cu tine, pune-te tu mai presus ca el, ai grija de tine..si trebuie sa-ti pese mai mult de tine. fii bravo, si nu-i atrage atentia, sau raspunde-i cu aceeasi moneda, nu merita sa suferi pentru cuv'lui urite si fara pret..multa bafta
te-am pupat:*