| ArianaDwen a întrebat:

Am un fel de problema... Imi place de un baiat, si e chiar foarte dulce si cred ca ma place pentru ca toata lumea o zice laughing De ceva timp stau cu el in banca [la scoala], dar ma ignora TOTAL, vorbeste intr-una cu un prieten de-al lui care sta chiar langa el, iar intr-o zi i-a spus ca voia sa stea cu mine in banca thinking Hmm,as vrea sa-l intreb daca ii place sau nu de mine, dar mi-e cam frica... Este vreo cale in care sa aflu daca ii place de mine fara sa-l intreb?

Răspuns Câştigător
| Enake a răspuns:

"Hmm,as vrea sa-l intreb daca ii place sau nu de mine,dar mi-e cam frica..." N-ai de ce sa iti fie frica,nu te mananca,si faza cu ignoratu,probabil e timid,nu stie cum sa ti-o zica,sunt baiat si eu am facut la fel,dar mi-am luat inima in dinti si i-am spus fetei ca o iubesc.Dar,asta poti face tu! Iubirea invinge,asa ca, du-te si spune-i ce simti deoarece fara sa il intrebi daca te place sau nu, nu cred ca se poate, dragostea nu se exprima numai prin cuvinte, ci si prin fapte! Multa bafta. Funda?happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dulce? Ai gustat din el?
Rămâi mai rece, nu te implica emoțional, nu ești pregătită pentru asta.
Pa, pa.

| AleCsuţaa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Eu zic că nimeni nu e pregătit să se implice emoţional, deşi, majoritatea oamenilor o fac şi sunt dezamăgiţi.

| nesuferit a răspuns:

E normal daca ii place de tine sa aiba probleme in a comunica cu tine, mai ales daca e putin timid. Fi tu cea care initiaza discutii

| Mihaela1964 a răspuns:

Poate ca e timid sau ii e teama sa nu se faca de ras.Mai lasa-l o perioada, nu-l presa. Cred ca-ti poti da seama si fara sa-l intrebi daca te place intr-o situatie in care necesita ajutorul lui-o sa vezi cat de mult se implica, sau nu.Numai bine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Depinde cum comunică cu tine,cum te priveşte,dacă te respectă, tu ar trebui să te preocupe şcoala, nu colegul de bancă, mergi la şcoală să înveţi domnişoricpă, nu să te îndrăgosteşti!
Te pup!

| kzd a răspuns:

Intreaba-l pe prietenul lui daca ii place de tine. Si informeaza-l ca si tie iti place de el. O sa vada el cum face.

| AndreyFCD a răspuns:

O cale? Foare simplu:Un prieten de-al lui.
De asemenea poti sa il intrebi, nu o sa se sfarseasca Pamantul daca zice nu.