| Devilady a întrebat:

Am un prieten care inca mai sufera din dragoste.s-a despartit de iubita lui fiindca il insela cu alt baiat.i-am dat multe sfaturi insa parca nu o poate uita.parca i s-au facut farmece.cum as putea sa-l scot din starea asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta 1. Esti fata si iti place de el. Sarutal si spune-i ca iti place de el.
Varianta 2. esti baiat si doresti sa il ajuti. Iesiti impreuna si fai cunostinta cu o fata draguta. Atragei atentia cand cate o fata se uita dupa el si readui aminte ca e un prost ca pierde asemenea ocazii plangad dupa o tipa usuratica.
Spor

7 răspunsuri:
| sensualus a răspuns:

Scuze da e cam si prostit ca sufera dupa una care si-o trage cu altu. nu doar vrajit care si aia e alta tampenie indusa

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Sa rupa orice legatura cu ea. Sa il faci sa se simta bine.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Fa- cunostinta cu o fata draguta si sincera(asta daca tu nu il vezi ceva mai mult decat un amic).Si lucrurile se vor rezolva de la sine.

| nimeniooda a răspuns:

Arata-i mai multa afectiune ca fata aceea, sau gaseste o alta fata mai buna decat cealalta

| Ninaaaa a răspuns:

Gaseste-i o prietena, si reaminteste-i ca mai sunt multe fete in lume, si ca nu e sfarsitul lumii! Fata oricum nu merita, daca l-a inselat.

| Bl0nduRize a răspuns:

El singur va iesi, acum e in starea de negare, nu il poate face nimeni sa intelega ca trebuie sa o uite. Timpul il va invata. Nu trebuie sa ii dai sfaturi pentru ca dandu-i un sfat gresit el va avea de suferit nu tu, doar fi langa el pur si simplu sa fi langa el.