| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am fost intr-o relatie cu o fata, frumoasa si draguta. Dupa vreo 8 luni ne-am despartit. Am continuat cat de cat sa mai vorbesc cu ea. Cam dupa o luna de cand ne-am despartit am cunoscut alta fata si am fost cu ea timp de un an. Prima mea prietena si-a facut un nou prieten, caruia nu i-am dat importanta. Cand despartit de adoua iubita s-a despartit si de prietenul ei. Cam acum o saptamana si-a facut un nou prieten, acesta fiind unul dintr-e cei mai buni prieteni ai mei. Acum nu mai pot sa mi-o scot din cap pe prima prietena. Daca stiti ceva cu care ma puteti ajuta v-a multumesc. happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Incearca sa iesi mai mult si sa-ti faci o noua prietena.
Poate fi doar orgoliul tau ranit,nu neaparat dragostea motivul pentru care esti obsedat inca de ea.
Incearca,oricum,nu sta singur,chiar si o simpla prezenta feminina,o amica de exemplu, te va face sa te simti ceva mai bine.
Pentru ca povestea, daca era sa aiba o continuare, te-ar fi framantat mai demult si n-ai fi reusit sa ai o noua relatie timp de un an.
Asa ca, fa-ti o prietena si nu neaparat in sensul sentimental al cuvantului!

| anonim_4396 explică (pentru greece12):

Iti multumesc, am facut partial ce mi-ai spus si sunt mai okay. Va multumesc si celorlalti ca mi-au dat raspunsuri. happy

| greece12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti vei reveni, o sa vezi.
Cauta mereu sa ai mintea preocupata si nu te mai gandi la ea.
Va fi bine.
happy

5 răspunsuri:
| ZORRA a răspuns:

Te simti ranit nu ca te-ai despt de ea ci pentru ca s-a combinat cu un prieten dea tau. combinate si tu cu o prietena dea ei si vei vedea daca o deranjeaza sau nu

| neutrino a răspuns:

Roaga-ti prietenul sa-ti spuna tot si poate ca te vei lecui.

| cristimihailov a răspuns:

Da, te poate ajuta daca iti faci si tu o noua prietena.

Deja vietile voastre sunt ca sinele de tren. Nu se vor mai intalni.

Te gandesti la ea, pentru ca nu ai in prezent la cine altcineva sa te gandesti.