| 9102010 a întrebat:

Buna am un prieten de aproape 7 luni am facut-o cu el la 3 saptamana dupa ce neam combinat de frica sa nul pierd deoarece eram indragostita de el de vreo 3 ani. a si uitam eu eram virgina cand am incercat sa facem dragoste.acum el vrea iar dar sincer mie mi-e frica si cu prezervativ sa nu raman insarcinata. ce sa fac vreau sfaturi dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Borgir a răspuns:

Cu prezervativ nu ai cum sa ramai insarcinata decat daca se rupe prezervativul si ejaculeaza in tine! Mai sunt anticontraceptivele ca varianta dar trebuie sa consulti un doctor inainte de a le lua pentru ca pot avea efecte secundare daca le intrebuintezi aiurea. Ovulele sunt iarasi o varianta(se cumpara din farmacie le introduci in vagin stai 10 minute si dupa poate sa ejaculeze linistit). Varianta ar mai fii calendarul cu tot cu ciclul menstrual(cu tot u ciclul ai 10 zile in care poate ejacula in tine, acum eu iti recomand sa nu depasesti 8 maxim).Tot ce am exemplificat eu aici sunt metode contraceptive daca vrea sa ejaculeze in tine ca daca nu vrea restul le stii dejatongue.
Bafta! Sper ca ti-am dat ceva ideai.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca folositi corect prezervativ, riscul de sarcina este extrem de mic (0, 02%). dar inainte discuta din nou cu ginecologul la care ai fost atunci, dupa inceperea vietii sexuale. Vei vedea ca te va invata cum sa te protejezi de sarcina.

| mgtow a răspuns:

Daca foloseste prezervativ nu ai sa ramai insarcinata.

| Ирина19 a răspuns:

Faceti cu prezervativ, pur si simplu cand va trebui sa ejaculeze sa va opriti si dupa aia faceti ambii un dus.In asa mod la sigur nu vei fi insarcinata.

| unknow a răspuns:

Eu nu cred ca nu vrei happy eu cred ca iti e fricawinking,. in cazul acesta, scapa de frica, ia niste pastile anticonceptionalehappy, cred ca o sa iti fie de maaaare ajutor. in felul asta nu mai este niciun risc de a se int sa ramai insarcinatahappy

bafta multa iti doresc, sa iubeshty, saa fi iubita big hug j numai impliniri in viata iti dores alaturi de acest baiat :*

| crisuuu_7907 a răspuns:

Daca nu esti pregatita sa o faci iar cu el vb cu el sa te inteleaga. daca te iubeste va avea rabdare cu tine...si daca o faci protejat riscu e mult mai mic sa ramai insarcinata

| albertcraiova a răspuns:

Pai daca a ramas inca 6 luni si ceva cu tine dupa ce ati facut sex inseamna ca el chiar te iubeste.folositi prezervativul si nu o sa ramai insarcinata.e decat o sansa de 1-2% parca cand folosesti prezervativul sa ramai insarcinata.a si sa ii zici sa nu ejaculeze in tine,

| SmoKKe19 a răspuns:

Eu zic sa o faci din nou happy Prezervativul daca nu este din ala ieftin cu 2-3 lei este rezistent happy Si merg si alea ieftine in cazul in care el e tandru si nu si`o baga ca taranu` in tine happy

| KitTY_2644 a răspuns:

Woaww... aceiashi intrebare e aici : http://statusuri.ucoz.ru/.) am raspuns si accolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot iti este frica ia si pastile si sa-i spui si lui ca iti este frica si atunci cand isi da drumu sa isi dea drumul afara chiar daca foloseste prezevativul.Stai linistita alti fac fara si nu le mai este frica stai linistita conteaza sa va iubiti si sa fiti foarte mult impreuna. Iubita mult! Multa sanatate!

| ForFun a răspuns:

Foloseste cu incredere prezervativul>nu ai cum sa ramai insarcinata.

| adryan14_9775 a răspuns:

Bah da ce cand faci prima data sex thinking nu ramai insarcinata. chiar daca esti virgina thinking

| roxy_1560 a răspuns:

Daca nu vrei refuzal sincer te-ai grabit putin daca tu il iubesti si tu esti sigura ca el te iubeste atunci nu ai de ce sa-ti fie frica cu prezervativ nu se intampla nimic sau cel mai sigur ea anticonceptionale nu trebuie sa-ti fie frica nu se intampla nimic daca o faceti protejat happy