| emilia21 a întrebat:

Buna as avea o intrebare, daca ai luat anticonceptionale o luna iar dupa ai avut ciclu 3 zile, in luna urmatoare daca nu vine ce inseamna, ca se poate sa fie sarcina?

Răspuns Câştigător
| mihaela_5361 a răspuns:

Nu! Înseamnă că organismul se acomodează. Dacă le-ai luat la sfatul medicului ar fi trebuit să-ţi explice modificările ce survin în urma folosirii acestora, dacă le-ai luat după ureche te-aş sfătui să mergi totuşi la ginecolog sau măcar la medicul de familie pentru a-i spune ce simptome ai. Dacă eşti fumătoare te-aş sfătui să renunţi la ele, fumatul în combinaţie cu pastilele fac mai mult rău decât bine, mult mai sănătoase sunt prezervativele.

1 răspuns:
| emilia21 explică:

Nu sunt fumatoare, niciodata nu voi fi! am luat anticonceptionale yasmin dar la recomandarea doctoritei mele, pentru ca am avut c. m dereglat, dar am uitat sa mentionez ca dupa ce le-am terminat am avut un singur contact sexual, si ma gande-am ca poate patesc ceva! de regula aveam obiceiul sa ne protejam dar atunci nu! credeti ca sunt in pericol?