| KhaleesiDaenerys a întrebat:

As avea si eu nevoie de putin ajutor. E un baiat de care imi place foarte mult. Cand noi doi am inceput sa vorbim, eu aveam prieten pe atunci si cand a incercat sa faca vreun pas spre mine eu l-am refuzat. Apoi dupa un timp eu si prietenul meu ne-am despartit si am inceput iar sa vorbesc cu baiatul respectiv. Am iesit de cateva ori cu el, dar noi atunci eram gen prieteni cu beneficii. La un moment dat el mi-a spus ca eu inca nu sunt gata de o relatie noua, si a avut dreptate. Acum treaba este diferita. Problema este ca de la un timp incoace am inceput sa ma indragostesc de el si nu stiu ce sa fac. Adica ar trebui sa fac eu primul pas? Ar trebui sa ii propun sa iesim sau ar fi ciudat sa il invit eu? Sau aveti voi vreo idee? Ce as putea sa fac? Orice idee este bine venita. Multumesc

Răspuns Câştigător
| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Exact prin asta a trecut prietena mea. Si ea avea un prieten cu beneficii in timp ce era impreuna cu cineva. Dupa ce s-a despartit de iubitul ei a inceput sa se indragosteasca de baiatul acela. In final, baiatul acela i-a spus ca era indragostit de ea inca de cand era impreuna cu fostul ei iubit. Ei au ramas impreuna... timp de o luna.
In concluzie, trebuie s-a il inviti in oras si sa va cunoasteti mai bine, in caz ca nu ati facut-o inca. Dupa aceia poti sa il mai inviti odata si sa ii spui ca ai trecut inafarsit peste despartire. Intreaba-l daca vrea sa ramaneti doar prieteni. Nu uita sa te gandesti de doua ori inainte sa faci o alegere.
Bafta! O zi frumoasa.

2 răspunsuri:
| Mihaela1234578 a răspuns:

După părerea mea ar trebui sa faci primul pas tu, adică el a încercat odată încearcă și tu, nu lasă pe mâine ce poți faci azi. După aceea sa nu fie prea târziu. happy

| AlinaMelisa a răspuns:

Ai putea sa faci primul pas, dar poti sa te gandesti si la ideea ca, poate daca a vazut ca nu esti pregatita de o alta relatie s-a lasat pagubas si poate a incetat sa se mai gandeasca la tine. Adica nu vreau sa te demoralizez dar inainte sa faci vreun pas ai putea totusi sa observi putin toata situatia, daca merita sau nu. Degeaba ai inceput sa simti ceva pentru el, daca s-a retras. Nu stiu ce sa zic, ai putea sa vorbesti deschis cu el despre asta, succes!